В Україні стартував пілотний етап PISA-2025

8 квітня 2024, 15:23
Читать новость на русском

Джерело:

Osvita.ua

У нашій державі розпочався пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025. Його учасниками будуть майже 2500 українських 15-річних підлітків із 56 шкіл.

Завданням пілотного етапу є апробація інструментів і процедур перед проведенням основного етапу. Він відбудеться навесні 2025 року.

Дивіться також Як МОН готуватиметься до втілення реформи старшої профільної школи

Стартував пілотний етап PISA-2025

Ті учні або студенти, які потрапили до вибірки учасників дослідження, цьогоріч у межах пілоту виконуватимуть тести й заповнюватимуть анкети в комп'ютерному форматі у своїх закладах освіти або ж в інших приміщеннях. Однак там мають бути безпечні умови.

Учасники складатимуть тести з трьох ключових галузей PISA: з читання, математики та природничо-наукових дисциплін.

Особливу увагу приділять завданням провідної галузі, якою в циклі 2025 року є природничо-наукова.

Також у межах пілотного етапу PISA-2025 випробують інструментарій для оцінювання спроможності 15-річних підлітків використовувати цифрові інструменти для досягнення певних життєвих цілей. 

Також у межах пілоту частка 15-річних учнів і студентів проходитиме тест з англійської мови. Адже Україна стала однією з-поміж 22 країн, які пілотуватимуть додаткову галузь PISA-2025, а саме оцінювання з іноземної мови.

Тестування з англійської мови в межах PISA-2025 передбачатиме оцінювання здатності 15-річних підлітків читати англомовні тексти, сприймати інформацію на слух (аудіювання) та зв'язно висловлюватися в усній формі на запропоновану тему. У межах пілотного етапу в закладах освіти, які потрапили до вибірки учасників, тест з англійської мови проходитиме по 9 учнів.

Також важливим складником пілотного етапу PISA-2025 буде апробація "Анкети учня / студента" та "Анкети для закладу освіти" (останню заповнюватимуть керівники закладів-учасників).

  • Раніше ми інформували про те, що 2025 року Україна візьме участь у черговому етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA. Для нашої країни це буде третій цикл дослідження після 2018 та 2022 років. Які будуть завдання на тестуванні, читайте за посиланням.