МОН представило новий табель досягнень учнів 5 – 9 класів

7 серпня 2024, 12:45
Читать новость на русском

Джерело:

МОН

Міністерство освіти і науки України затвердило Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.

У відповідному документі окреслено підходи до оцінювання результатів навчання учнів 5 – 9 класів. Також в документі запропоновано форму учнівського Свідоцтва досягнень.

Дивіться також Ліцеї МВС для 10 – 11 класів розпочнуть роботу вже цього року

МОН затвердило нові рекомендації щодо оцінювання учнів 5 – 9-х класів

Рекомендації визначають:

  • загальні критерії оцінювання (визначають загальні підходи до встановлення результатів навчання учнів);
  • критерії оцінювання за освітніми галузями.

Вказується, що критерії оцінювання мають 4 рівні. Так, кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові. При цьому, один рівень складається з 3 балів, які в сумі дають 12.

  • початковий (1–3 бали);
  • середній (4–6 балів);
  • достатній (7–9 балів);
  • високий (10–12 балів).

У рекомендаціях надається опис кожного бала шкали оцінювання.

Форма Свідоцтва досягнень учня / учениці

Окрім того, у документі запропоновано форму учнівського Свідоцтва досягнень. За потреби, школи можуть вносити в нього зміни, аби воно якнайліпше відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства.

Зазначається, що Свідоцтво досягнень складається з двох частин:

1. Характеристика навчальної діяльності. Власне, тут учителі оцінюють рівень сформованості наскрізних умінь в школярів наприкінці навчального року. Йдеться про розуміння прочитаного, висловлення власної думки, критичне і системне мислення, ініціативність тощо. Оцінок у цьому розділі нема.

2. Характеристика результатів навчання. У цьому розділі виставляють бали за навчальні предмети / інтегровані курси щосеместрово й за рік. 

На сайті МОН прикріпили також форму Свідоцтва досягнень. Вона доступна за покликаннями – (.docx.pdf).

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що підходи до оцінювання в різних класах закладу загальної середньої освіти можуть мати відмінності, спрямовані на реалізацію освітньої програми закладу освіти та автономії вчителя.