Як заохотити молодь працювати у школі: експерт назвав 4 способи розв'язання проблеми

29 квітня 2024, 18:57
Читать новость на русском

Джерело:

OBOZ.UA

Молодь на сьогодні неохоче йде працювати у школи вчителями. Зокрема, через низьку зарплату.

Ексочільник Українського центру оцінювання якості освіти та професор Ігор Лікарчук назвав чотири розв'язання цієї проблеми.

Дивіться також Яку зарплату отримує учитель без стажу

Як заохотити молодь працювати у школі

Перше й одне з основних – це суттєве підвищення зарплати та відмова від рівностей у її нарахування. Також Лікарчук переконаний, що треба створювати нову систему оцінювання якості роботи педагогів. У цьому контексті не забути враховувати успіхи школярів. 

Освітянин вважає, що не варто зараз звинувачувати вчителів у всіх проблемах. Натомість треба формувати повагу до педагогів та їхньої професії зовні. І влада має бути справді зацікавлена у роботі цих фахівців. 

Формування поваги до вчителя та вчительської професії має відбуватися зовні. І не у формі вручення подяк і грамот два рази на рік, а у щоденній зацікавленості всіх владних структур у вчительській праці,
– зазначив Лікарчук.

Він також вважає, що варто перейти до нової схеми прийому випускників для здобуття педагогічної освіти. Перш за все необхідно сформувати інтерес до вчительської праці у підлітків у школі, а до вишів приймати на основі професійно орієнтованих тестів. Підготовка у  ЗВО освітян при цьому має стати сучаснішою, а вчителі – проходити інтернатуру. 

Лікарчук переконаний, що педагогам треба дата більше свободи і не навантажувати олімпіадами, конкурсами тощо. Учитель має спокійно  працювати і забезпечувати результат.

Ексочільник УЦОЯО додав, що на відновлення престижності праці вчителя необхідно стільки часу, скільки її руйнували.

  • Раніше ми інформували, чи підвищили учителям зарплату з 1 квітня цього року, як обіцяв міністр освіти. Про це читайте за посиланням.