Зеленський поїде в Чернігів на зустріч з ректором, який може очолити Міністерство освіти

6 червня 2020, 18:41
Читать новость на русском

Новим очільником Міністерства освіти та науки України може стати Сергій Шкарлет. Він є ректором Чернігівського національного технологічного університету. Тож саме в Чернігів, щоб зустрітися з ректором та поговорити зі студентами, і планує вирушити Президент України.

Інформацію про поїздку до Чернігова, яка запланована на середу, 10 червня, Зеленський озвучив під час спілкування з журналістами, повідомляє "Українська правда".

Дізнайтеся більше Сергій Шкарлет, плагіат та Табачник: що говорять про можливого очільника МОН

"Ми ще його не призначаємо. У середу я поїду в Чернігів. Я збираюся прийти в університет, я хочу просто подивитись, як він виглядає, хочу поговорити зі студентами та зрозуміти, що це за людина", – заявив Зеленський.

Кого ще розглядають на посаду очільника МОН

За словами Зеленського, Шкарлет не є єдиним кандидатом на посаду міністра освіти та науки. Йому також рекомендували кандидатуру Олексія Дніпрова, який раніше був заступником міністра освіти часів Віктора Януковича – Дмитра Табачника, а тепер працює в Офісі президента.

Ще одного кандидата, якого пропонували ректори, є нинішній голова парламентського комітету з питань освіти Сергій Бабак. Однак останній сам відмовився від пропозиції очолити міністерство.

Скандали навколо Шкарлета – плагіат, "Партія регіонів" та підтримка Януковича, балотування від БПП

  • Сергію Шкарлету 47 років. У 2010 році він став наймолодшим ректором в Україні, очоливши Чернігівський національний технологічний університет.
  • В тому ж році він балотувався до Чернігівської облради від "Партії регіонів" і навіть став депутатом. А в інтерв'ю заявляв, що підтримував Віктора Януковича ще з 2004 року.
  • Попри це, у 2015 році він балотувався в місцеві депутати вже від Блоку Петра Порошенка.

Читайте також Ще один Табачник: хто може стати новим міністром освіти?

  • У 2000 році Шкарлет захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю підприємництво, менеджмент та маркетинг у КНЕУ. Також у 2008 році він захистив докторську дисертацію з економіки. Однак згодом в його двох його монографіях та одній статті вдалося виявити суцільний плагіат. Це копійовані та додані шматки з чужих наукових доробків, у статтях, які він називає своїми.