Путін говорить про стабільність економіки Росії, але насправді стурбований: ISW пояснив, чому
Президент Росії Владімір Путін продовжує наголошувати на російській економічній стабільності та зростанні, в той час як високі процентні ставки та зусилля по боротьбі з інфляцією свідчать про те, що Кремль "стурбований економічною стабільністю в довгостроковій перспективі".
Про це пише 24 Канал з посиланням на Інститут вивчення війни.
Дивіться також Росія не має значного запасу систем "Орешник", і сам Путін це фактично визнав, – Moscow Times
Путін заявляє про зростання економіки, проте цифри свідчать про проблеми
На інвестиційному форумі російського державного банку "ВТБ" 4 грудня Путін заявив, що російська економіка зросте на чотири відсотки до кінця 2024 року, а ВВП Росії зріс на 4,1 відсотка з січня по жовтень 2024 року.
"Путін, ймовірно, намагається забезпечити економічну стабільність, попри повідомлення про те, що Росія може підвищити ключову процентну ставку до 25 відсотків у грудні 2024 року, після того, як російський Центральний банк уже підвищив ключову процентну ставку до 21 відсотка в жовтні 2024 року", – ідеться у звіті ISW.
Глава Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна 4 грудня заявила, що ЦБ може підвищити ключову ставку на найближчому засіданні ради директорів ЦБ. "Путін мовчазно визнав деякі економічні проблеми 4 грудня, закликавши Центральний банк стримати інфляцію", – пишуть аналітики.
Російське державне видання РБК повідомило 4 грудня з посиланням на дані Центрального банку, що готівкові заощадження росіян впали до історичного мінімуму і "готівкові рублі складають лише 15 відсотків заощаджень російських громадян".
Глава Кремля також похвалився, що рівень безробіття в Росії є рекордно низьким – 2,3%. Проте аналітики пов’язують це з мобілізацією.
"Путін не звернув увагу на те, що рівень безробіття серед молоді, ймовірно, є рекордно низьким, оскільки багато молодих російських чоловіків воюють в Україні і що Росія відчуває значну нестачу робочої сили".