Експерт назвав, що не так з енергомостом з Росії
Енергоміст з Росії в Крим — це лише обіцянки. Адже він уже вийшов з ладу, а йдеться тільки про початок функціонування першої черги енергомосту.
Таку думку висловив екс-уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський у блозі на НВ.
"Не пройшло і трьох діб, як запущений президентом РФ Путіним енергоміст до Криму з Кубані у суботу 5 грудня 2015 року, як і передбачалося, зламався. І не так важливо чи розрахунки погані, чи то китайський кабель через Керченську протоку виявився не надійним, чи десь не витримала лінія електропередачі на суші, чи не "справилася" якась підстанція, чи ще щось. Є незаперечним факт – міст ненадійний", — зазначає він.
За словами Соколовського, Кремлю головне пообіцяти, а буде як буде.
Все це подібно на давню радянську традицію, яка тепер знову стала російською: "как-то будет". У них, в Кремлі, головне не зробити, а сказати, пообіцяти. Виходить, що не було, мабуть, зроблено надійних розрахунків. Та й не могло бути зроблено. Адже за місяць, чи навіть за два місяці, ще ніхто у світі не розрахував і не здійснив електрозабезпечення такої немалої території, як Крим. Не кажучи вже про російську пунктуальність,
— вважає експерт.
Соколовський наголосив, що йдеться тільки про початок функціонування першої черги енергомосту.
"Ще ніяк не позначилися на ньому несподіванки Керченської протоки тощо. Ще зберігається відносно нормальна погода. А що буде з настанням зимових морських холодів і змін погоди?" — додав він.
"Шкода тільки, що всі ці проблеми доведеться переживати і оплачувати мешканцям Криму. Саме вони зайвий раз переконаються в ціні слова і прожектів Кремля в тому, як їм легко жити без України. Саме їм доведеться за всі прорахунки Кремля і географічні особливості заплатити", — зазначив експерт.
Водночас він вважає, що схожі прорахунки Москви не призведуть до ліквідації російської окупації Криму.
"Тут варто наголосити на тому, що подібні прорахунки Москви і безправ’я кримчан під Кремлем тощо самі по собі не призведуть до ліквідації російської окупації Криму. Яскравий у цьому контексті приклад – співіснування десятки років заможної Південної Кореї і бідної Північної Кореї", — підсумував Соколовський.