Експерт пояснив, чому не можна відмовлятися від Мінських угод

13 липня 2017, 14:33
Читать новость на русском

Мінські угоди, незважаючи на заклики окремих українських політиків "закрити" їх, не можна ігнорувати. На базі невиконання Росією цих угод проти неї, в тому числі, введена частина санкцій. Також Мінські домовленості зупинили активну фазу військового конфлікту.

Про це сайту "24" повідомив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Легко критикувати Мінські домовленості, кажучи, що вони не працюють і потрібно від них відмовитися. Але Мінські домовленості зупинили активну фазу конфлікту на Донбасі. На базі конструкції Мінських домовленостей вибудувані антиросійські санкції. Крім того, завдяки роботі Тристоронньої контактної групи так чи інакше, але звільняють українських полонених,
– зазначає політолог.

Як говорить Давидюк, можна придумати інший формат – приміром, "Женева плюс один", або якісь домовленості зі США. Але, на його переконання, українські політики не вміють нічого створювати, а можуть тільки руйнувати.

"Всі кричать: давайте закриємо Мінські домовленості. Але питання: що взамін? Будапештський договір? Відповідь: яка різниця, головне закрити. Але це мислення пострадянських політиків. Немає напрацьованої альтернативи. І взагалі, українські політики рідко пропонують якесь загальне рішення", – підкреслив Микола Давидюк.

Нагадаємо, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія та Україна можуть досягнути домовленостей для врегулювання кризи через інші, не обов'язково зафіксовані в мінських домовленостях, механізми. Спеціальний представник США щодо Донбасу Курт Волкер під час перебування в Україні в розмові з представниками адміністрації президента окреслив кроки, які мають надати новий імпульс для виконання Мінських домовленостей.