Експерт про те, чи на часі скасування травневих свят
Зміст свята солідарності трудящих – 1-2 травня вже втрачаються. Останні років 20 майже вже ніхто не пам'ятає, що це за дата, звідки взялося це свято. Хоча, природно, українці ніколи не будуть підтримувати скорочення вихідних і святкових днів.
Про це в коментарі сайту "24" заявив координатор громадського проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" Кирило Галушко, коментуючи законопроект щодо скасування святкових днів 1-2 і 9 травня.
У нас багато свят. Якщо їх дуже серйозно відзначати, то це в нас перетворюється в якийсь Рамадан. Свято 1-2 травня існує в низці країн. У тій же Німеччині, Австрії, де є сильні соціалістичні традиції. Але там святкують тільки 1 травня. Чому має бути святом 2 травня?
– запитує історик.
За його словами, вже мало хто пам'ятає, звідки взялося це свято.
Читайте також: Як відреагують українці на скасування травневих свят, – думка експерта
Був страйк у Чикаго в 1890-х роках, який став приводом для маївок учасників соціалістичного руху в Європі на початку ХХ століття. В Україні про це вже ніхто і не згадає, крім тих, хто вже дуже добре вчився в радянській школі,
– зазначає експерт.
Стосовно 9 травня, то, на думку Кирила Галушка, доречно його робити робочим днем пізніше.
Зараз тим, хто був учасником Другої світової війни, по 89-90 років. Всі державні заходи можна перенести на 8 травня, що більш актуально для нинішньої епохи і європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом. А робити 9 травня робочим – якийсь час ще почекати. Необхідний компроміс,
– вважає Кирило Галушко.
Нагадаємо, У Верховній Раді мають намір скасувати три вихідні – День міжнародної солідарності трудящих, 1 і 2 травня, та День перемоги, 9 травня. Про це йдеться у законопроекті №4722 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скорочення кількості святкових і вихідних днів)".
Читайте також: Головні міфи і правда про Другу світову війну