Експерт розповів, яким буде курс гривні найближчим часом

17 квітня 2017, 09:02
Читать новость на русском

Незначне зміцнення гривні пояснюється не надходженням траншу від МВФ. Транші Україні надходять протягом трьох років, але гривня все одно продовжує девальвувати. Курс гривні позитивно відреагував на заяву голови НБУ Валерії Гонтаревої про відставку.

Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Андрій Новак.

Ринок миттєво позитивно відреагував на новину про відставку Гонтаревої. Відбулося заспокоєння валютного ринку в очікуванні більш ефективного керівника. Тому що при Гонтеревій відбувалися тільки негативні процеси як по курсу гривні, так і в банківській системі, – говорить експерт.

За словами Новака, подальше зміцнення курсу гривні наразі залежатиме від призначення нового голови НБУ. Якщо призначення затягнеться, а виконувати обов’язок продовжить Гонтарева, то гривня може знов почати девальвувати. Якщо нового голову Нацбанку призначать швидко, то ринок буде давати аванс довіри новому керівнику, і курс не сильно коливатиметься. Далі вже все залежатиме від роботи голови НБУ.

Водночас, як зауважив Андрій Новак, закладений курс гривні в Держбюджеті – 27,2 до долара – досить умовний орієнтир. Тому що в бюджеті на 2016 рік був закладений курс 24,1-24,4, але в результаті курс доріс до 27 гривень.

"Кращим орієнтиром курсу гривні був би той, який би закладав сам Нацбанк. Але для цього має бути курсова стратегія, якої немає. Те, що сповідувала Гонтарева – так званий плаваючий курс – то це якраз відмова від курсової стратегії. Якщо новий керівник запропонує стратегію грошово-кредитної політики, то ці орієнтири були б більш реальними", – підкреслив Новак.

Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні мільярда доларів. голова НБУ Валерія Гонтарева заявила про відставку 10 квітня. Відомством деякий час керуватиме перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.