Експерт з нацбезпеки США назвав проблеми російської армії

15 вересня 2017, 21:02
Читать новость на русском

Російська армія на сьогодні зіткнулася відразу з кількома проблемами. Перш за все, незрозуміло, чи зможе Росія без України побудувати новий авіаносець. Окрім того, НАТО зараз перебуває у набагато сильнішій позиції.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів старший науковий співробітник і директор Центру військово-політичного аналізу в Інституті Хадсона у Вашингтоні, експерт з національної безпеки США, контролю над озброєннями, нерозповсюдження ядерної зброї Річард Вайц.

За його словами в Росії виникли труднощі з виділенням коштів на оборону. Призвели до цього проблеми в російській економіці, яка страждає від санкцій і падіння цін на нафту.

Читайте також: На Донбасі зафіксовано три колони військової техніки з Росії, – ОБСЄ

Реалізація деяких важливих проектів затримується: стелс-винищувач, танк "Армата" та інші. І все ще не ясно, чи зможе Росія без України незабаром побудувати новий авіаносець,
– зазначив Вайц.

Окрім того, він прокоментував російсько-білоруські навчання "Захід-2017", що тривають зараз. На думку експерта, наразі немає чітких ознак того, що ці навчання кардинально відрізняються від усіх попередніх.

"Адже є розмови про те, що Росія "залишить зброю" в Білорусі і так далі. Але у НАТО зараз набагато сильніша позиція, ніж коли почалися подібні навчання. Якби Росія хотіла використовувати їх в 2010 році – наскільки я пам'ятаю, це були перші великі навчання – або в роки перед 2014-им, це було б ефективніше (ніж зараз). Їм, мабуть, вдалося б захопити країни Балтії достатньо швидко, і НАТО довелося б піти", – припустив Вайц.

Експерт з національної безпеки США зазначив, що Сполучені Штати на час навчань "Захід-2017" відправляють до Східної Європи свої сили, тому Росії нелегко буде влаштувати напад.

Читайте також: У НАТО розповіли, чим небезпечні військові навчання "Захід-2017"

"Тому я не зовсім розумію, через що тривога. Можливо, я щось упустив, або є щось непублічне. Насправді я не вивчав цю тему так ретельно, як слід було б... Але я не бачу в цьому головної загрози", – переконує Вайц.