Офіційно в маневрах візьмуть участь 13 тисяч військових і майже 700 одиниць військової техніки. Тим часом, Німеччина заявила, що реальна кількість вояків може сягати 100 тисяч осіб. А в Раді нацбезпеки й оборони України взагалі заявляють про чверть мільйона особового складу.
Читайте також: У Нацгвардії проводять змагання для снайперів
Такий масштаб маневрів викликав занепокоєння у США і НАТО. Там навчання розглядають не інакше, як загрозу для країн Балтії та Польщі.
Коли Росія вторглася у Крим, це було на тлі навчань. Коли вони вторглися у Грузію, це теж було після маневрів. Їхня історія повна прикладів, коли вони не дотримуються жодних договорів,
– сказав командувач сухопутними військами США в Європі Бен Ходжес.
У НАТО заявили, що російські військові навчання в Білорусії можуть виявитися "троянським конем". Під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку та особовий склад. А Кремль продовжує наполягати на оборонному характері навчань.
За легендою навчань, країни заходу захопили частину Білорусі, яку умовно назвали Вейшнорія і збираються далі захоплювати країну. Сценарій дуже схожий на той, котрий вже втілили на українському сході самі ж росіяни.
Читайте також: Путін може прибути на військові навчання "Захід-2017"
Учасники навчань мають протистояти умовним загарбникам. Для цього і розгортають сім угруповань, переважно з бронетанкових з'єднань. Здебільшого, на військових полігонах Білорусі.
Тим часом у Мінську опозиція протестує. Учасники акцій певні, що такі навчання є загрозою суверенітету країни. Також мітингарі склали резолюцію, в якій виступають проти участі Білорусі у "військовому спротиві Росії проти України та НАТО".