Експерти: Повернення 1000 грн. вкладникам Ощадбанку СРСР - порожня обіцянка
Передвиборчий піар або "Юлина тисяча" - так експерти називають ідею Президента повернути вкладникам Ощадбанку СРСР гроші. Економіст Андрій Новак вважає це нічим іншим як аферою.
Мовляв, платники податків змушені будуть виплачувати кільком мільйонам українців неіснуючі гроші давно неіснуючої держави.
"Ефект для економіки країни від цього буде подвійно негативним. По-перше така акція, така афера, як і ідентична афера минулого уряду призведе до підвищення інфляції на декілька десятків відсотків, по-друге до збільшення державного боргу рівно на ту суму, яку буде призначено на виплату грошей вкладникам Ощадбанку", - вважає голова комітету економістів України Андрій Новак.
Ефект для економіки країни буде подвійно негативним
Політолог Тарас Березовець пригадує, подібний піар в 2007 році Юлії Тимошенко подіяв дуже ефективно. Через 2 місяці, як тільки почали складати списки вкладників, рейтинг Тимошенко зріс на 10-12%. Втім, тоді у бюджеті були гроші від приватизації державних об'єктів, - нагадує він. Сьогодні на такий піар хід коштів у казні немає.
"Навіть повернення "Юлиної тисячі" в умовах нинішньої інфляції не буде настільки сприйнята, тому електоральний ефект від цього може бути, якщо це буде зроблено безпосередньо перед виборами, якщо це запускати зараз, то через деякий час це все забудеться і в підсумку ефект від цього буде мінімальний, ну скажемо, це буде в кращому випадку плюс 2% до рейтингу ПР", - вважає політолог Тарас Березовець.
Нагадаємо, Президент пообіцяв виплатити 6-ти мільйонам громадян по тисячі гривень компенсації за знецінені вклади Ощадбанку СРСР. Юлія Тимошенко на посаді прем'єр-міністра виплатила по тисячі гривень 10 мільйонам вкладникам із 16-ти. Загалом, за словами першого Президента України Леоніда Кравчука, на рахунках Ощадбанку згоріло 125 мільярдів радянських рублів.