Експерти: Закони для скасування віз з ЄС можуть ухвалити до кінця року

15 червня 2011, 22:00
Читать новость на русском

Безвізовий режим з ЄС не за горами. Аби візи нарешті скасували, депутати готові ухвалити всі необхідні закони до кінця року. Це оптимістичний прогноз вітчизняних експертів.

Вони кажуть, що Верховна Рада зараз розглядає кілька законопроектів, які мають наблизити українську нормативну базу до європейських стандартів. Серед них, зокрема, проект закону про заміну діючих внутрішніх і закордонних паспортів на більш сучасні документи.

“На сьогодні вперше запропоновано комплексний закон, який урегульовує питання ідентифікаційних документів. Не тільки закордонного паспорта, я наголошую. Саме всіх. Це, власне, українська практика і це є суттєвий крок уперед”, - сказав науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Утім написати закон легше, ніж втілити його в життя. На реалізацію численних проектів в бюджеті не вистачає коштів, кажуть посадовці. Тим більше, що на допомогу Європейського Союзу часто можна не розраховувати.

“Не всі в ЄС погоджуються з тим, що рано чи пізно, ми бажаємо, щоб це було раніше, безвізовий режим з Україною буде запроваджений. І звичайно, коли ми порушуємо перед ЄС питання, що нам потрібна допомога на виконання певних завдань, це не всіма сприймається в позитивному ключі”, - каже співробітник департаменту ЄС МЗС України Єгор Божок.

Європейські скептики - ще один бар’єр на шляху українців до вільного пересування Європою. Адже навіть за умови виконання всіх попередніх домовленостей, окремі держави ЄС можуть заблокувати скасування візового режиму для нашої країни.

“Дуже важливо зараз, паралельно з виконанням плану дій, працювати із окремими країнами-членами ЄС, які знаходяться, умовно кажучи, в таборі скептиків щодо перспектив скасування віз для громадян України. І треба чітко розуміти причини такого можливого скепсису. Частіше всього іде мова про міграційні ризики”, - вважає керівник громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Утім соціологи кажуть, що останнім часом в нашій державі не відбувалось якихось значних потрясінь, які б могли спровокувати українців до масового виїзду за кордон.

“З 2005 року Україна не втрачає в міграційному обміні ані з країнами пострадянського простору, колишніми республіками, ані з закордоном”, - каже співробітник інституту соціології Ірина Прибиткова.

Оцінити успіхи і проблеми України у візовому питанні до Києва приїхала делегація європейських посадовців. До кінця місяця в ЄС мають скласти власне уявлення про хід підготовки до скасування візового режиму.