У Міноборони пояснили, як працюватиме електронна ВЛК
В Україні у 2025 році запрацює електронна військово-лікарська комісія. Це дозволить швидше, якісніше та з меншими корупційними ризиками визначати придатність військовозобов'язаного до служби в армії.
Про це розповіла заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко під час Ukrainian Outsourcing Summit, передає 24 Канал.
До теми Цифрові рішення для захисників: в Міноборони розповіли, як Армія+ полегшує життя військовим
Що відомо про електронну ВЛК
Як зазначила Черногоренко, у 2025 році Міноборони планує запровадити обмін даними між "Оберегом" та електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ). Фактично це і буде тою електронною ВЛК, про яку говорять.
В електронної ВЛК буде свій алгоритм роботи.
Це працюватиме відповідним чином:
- військовозобов'язаний робитиме щорічний скринінг у своєму медичному закладі;
- дані фіксуватимуться цифровим підписом сімейного лікаря та зберігатимуться в ЕСОЗ;
- якщо відсутні хронічні захворювання та нарікання, фіксується рекомендація до придатності, у разі скарг військовозобов'язаний проходить додаткові обстеження;
- також зазначаються антропометричні дані – зріст, вага, окружність грудної клітини, ці дані направляються до ВЛК;
- ВЛК проводить арбітраж.
Водночас заступниця міністра оборони також підкреслила, що військові лікарі зможуть піддати сумніву рекомендації сімейного лікаря, та самостійно оцінять придатність та непридатність людини, а також можуть зазначити, чим вона може займатися в армії: "Чи може вона бути водолазом або розвідником". Все це буде зафіксовано онлайн з відповідним цифровим підписом.