Епідемія гепатиту С: 95% хворих не знають про свій діагноз

28 липня 2017, 20:11
Читать новость на русском

За показником смертності гепатит обігнав туберкульоз, малярію та СНІД. Хоча хвороба виліковна, вона залишається однією з головних причин смертності у світі.

Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Гепатит С підступний, адже явних симптомів не має і розвивається повільно. Інфікуватися можна навіть в манікюрному салоні, якщо інструменти не стерильні. За оцінками ВООЗ, в Україні хворих на гепатит С від одного до двох мільйонів людей. Але знають про свій діагноз тільки 49 тисяч. Це є головною причиною поширення вірусу.

Можна протестуватися, отримати результат. Якщо він позитивний – стати на облік. Тоді очікувати або ж вимагати лікування від держави. За 3 місяці з наявністю цих препаратів з ефективністю 94% ця хвороба відступить,
– зазначила директор з політики Альянсу "Громадське здоров'я" Павло Скала.

До того ж, лікування інфекції стало доступнішим. МОЗ вдалося домовитися з американською фармацевтичною компанією про закупівлю препаратів від гепатиту С за найнижчою ціною у світі. Якщо раніше курс лікування коштував майже 90 тисяч доларів, з 2017 року ціна становить 750 доларів.

Читайте також: В Україні не стихає епідемія ботулізму

Лікують хворих на гепатит С і за благодійні кошти. Купити препарати можна і самостійно, та не усім це по кишені: в аптеках ліки обійдуться у майже 900 доларів.

До слова, під час проведення процедури гемодіалізу в Токмацькій центральній районній лікарні чотирьох пацієнтів заразили вірусом гепатиту С.