Чи будуть в Україні повітряні бої між F-16 і радянськими винищувачами
Україна вже незабаром має отримати американські винищувачі F-16. В українському небі їх очікують побачити і росіяни, готуючись до протидії західній авіації.
Про те, чи зможуть підготуватися в Росії до протистояння з F-16, 24 Каналу розповів Віктор Кевлюк – експерт Центру оборонної стратегії, полковник запасу. Зауважимо, що літаки F-16 вже незабаром можуть з'явитися в Україні.
Перегляньте також Перші винищувачі F-16 уже "на шляху" до України: які їхні основні характеристики
Чи будуть повітряні бої в Україні
Безумовно, до появи західних винищувачів готуються не лише українці, але й росіяни. Зокрема, продумують, як протистояти зброї, яка буде поставлена для F-16, адже номенклатура боєприпасів до винищувачів є дуже широкою.
Для того, щоб протистояти будь-якій авіації, потрібно залучати власну винищувальну авіацію та зенітно-ракетні комплекси, які розгортають на землі. Чи зробить це противник? Безумовно, так. В оперативній глибині на території Росії є достатня кількість аеродромів, яка дозволяє тримати у повітрі в режимі бойового чергування кілька винищувачів,
– наголосив Віктор Кевлюк.
"Чи побачимо ми повітряні бої? Найімовірніше, ні. Бо дальність ураження ракетами повітря-повітря достатня для того, щоб пілоти один одного навіть не бачили. На чию користь буде перевага – сказати важко", – зауважив експерт Центру оборонної стратегії.
Вже близько року українські пілоти проходять навчання за кордоном, аби навчитися працювати з західними винищувачами. Деталі навчання невідомі, тож не можна напевне стверджувати, які навички вони отримають. Однак і російські пілоти давно не брали участі у повітряних боях.
До теми Коли Україна отримає перевагу в повітрі завдяки F-16: відповідь генерала США
"Переможе той у кого краще інформаційне забезпечення повітряного бою, кращі радіолокаційні системи виявлення повітряних цілей та кращі ракети з більшою дальністю стрільби. Все це треба помножити на індивідуальну майстерність пілотів. Якщо справа дійде до повітряних боїв – вони відбудуться на коротких дистанціях. Перестрілок на 100 та більше кілометрів я б не очікував", – пояснив Кевлюк.