Фахівці зазначають, що у води - безліч смаків
Вода, як відомо, еліксир життя. Ми звикли, що цього еліксиру завжди багато і він доступний усім. У Німеччині - ситуація інша.
Тут споживання і використання води ретельно регулюють. Хибною є й думка, що вся вода - однакова. Знавці зазначають, що у цієї рідини є таке ж різноманіття смаків, як і у вина.
Для тих, кому хочеться за допомогою води не лише підтримувати життєдіяльність, а й насолоджуватись процесом її споживання, випускають преміум-напій у пляшках.
“Не існує ідеальної води, оскільки у кожного - свій смак. Ціни на воду преміум-класу варіюються від 55 центів за півтора літра до 65 євро”, - розповідає водний сомельє Йерк Мартін Різе.
Те, що вода - безцінна, зрозуміли ще у часи Римської імперії. Природно газовану воду привозили до "вічного міста" з земель, які зараз належать Німеччині. 11 римських акведуків подавали різну за смаком і властивостями воду.
Зараз найчистішою у світі водою вважають дощову воду з Тасманії. На цьому острові люди збирають краплини з неба за допомогою велетенських парасольок. Щоб наповнити одну пляшку, потрібно 9750 крапель дощу. Ціна такого напою - 6-7 євро.
“У воді з Тасманії мало мінералів, тому вона дуже м'яка і трохи гіркувата на смак. Найкраще її подавати з червоними та білими винами”, - каже Йерк Мартін Різе.
Навіть скептики погоджуються, що норвезька джерельна вода кардинально відрізняється від солонуватої іспанської. А найкраще у спекотний день втамує спрагу насичена киснем вода з Данії. Водні сомельє зазначають, щоб найкраще відчути смак еліксиру життя, його слід вживати охолодженим.