Скриншот статті Washington Post про "постачання" Україною зброї ХАМАС виявився фейком, – Reuters
Джерело:
ReutersСоцмережами шириться скриншот статті, яка була нібито написана для Washington Post. У матеріалі Україна звинувачується у буцімто постачанні зброї ХАМАС.
Скриншот статті The Washington Post про нібито зв'язок між Україною та ХАМАС виявився фейковим. Західні журналісти провели розслідування та спростували вкид.
Читайте також "Україна торгує зброєю на чорному ринку": чому активізувалася "стара-нова" російська ІПСО
Що цьому передувало
В інтернеті з'явився скриншот нібито статті The Washington Post, де публікувався звіт "постачання" зброї палестинським бойовикам Україною. Матеріал буцімто мав заголовок "Постачання зброї ХАМАС з України потроїлися за останній місяць".
Стаття нібито була оприлюднена 2 листопада 2023 року. Її автор підписав себе як Кріс Молтісанті.
Що показало розслідування
Співробітники британського агентства новин поспілкувалися з представником WP. Той у листі підтвердив, що видання The Washington Post не публікувало таку статтю. Також він наголосив, що Кріс Молтісанті ніяк не пов'язаний з цією газетою. Пошуки матеріалу в інтернеті за заголовком та іменем і прізвищем автора теж нічого не дали.
Агентство також зауважує, що у жовтні високопоставлений представник ХАМАС жалівся на труднощі з імпортом озброєння. Він заявляв, що палестинські бойовики стали виробляти зброю власними силами.
Росія неодноразово розганяла фейк про "українську зброю" у ХАМАС
- Не так давно ГУР МО попереджало про те, що Кремль розгорнув кампанію з дискредитації України на Близькому Сході. Росія задля цього скористалася нападом ХАМАС на Ізраїль, який стався 7 жовтня.
- Українська розвідка прогнозувала, що Москва може передати палестинським бойовикам зброю, яка була захоплена окупантами під час повномасштабного вторгнення в нашу державу. Кремлівська пропаганда готувала низку фейкових псевдорозслідувань у західних медіа, щоб звинуватити ЗСУ у буцімто продажу західної зброї терористам на регулярній основі.
- Нагадаємо, що ці прогнози справдилися, і потім Міноборони України спростовувало російські фейки. В оборонному відомстві наголосили, що наші партнери ретельно слідкують за переміщенням наданого ЗСУ озброєння та військової техніки.