"Зуби дракона", рови, мінні поля: британська розвідка проаналізувала фортифікації України

10 березня 2024, 13:05
Читать новость на русском

Розвідка Британії стверджує, що Україна прискорила будівництво фортифікаційних споруд на різних ділянках фронту. Це допоможе зупинити наступ російських військ.

Міноборони Британії пише, що у разі, якщо росіяни будуть намагатися наступати далі, то ймовірно вони стикатимуться з великими втратами. Подальші наступальні дії окупанти малоймовірні.

Дивіться також Як Шойгу Кринки "зачистив"․ Якими є масштаби втрат росіян на лівобережжі Херсонщини – документи

Посилення будівництва

У Міноборони Британії зазначають, що Збройні Сили прискорили будівництво оборонних позицій на кількох ділянках лінії фронту. Йдеться про "зуби дракона", протитанкові канави, піхотні траншеї, мінні поля та укріплені оборонні позиції. Це вплине на можливість росіян наступати.

Дуже ймовірно, що розширення оборонних ліній зменшить здатність Росії просуватися або використовувати тактичні досягнення в рамках її поточних наступальних операцій,
– констатують у розвідці.

Там додають, що створення основних оборонних позицій свідчить про атриційний характер конфлікту. Це означає, що будь-яка спроба проведення проривних операцій росіянами, швидше за все, призведе до великих втрат серед особового складу.

ОСУВ "Таврія" розповіло про укріплення

  • Нещодавно речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій побував на Авдіївському напрямку, де показав укріплення, які будуть ЗСУ. Він розповів, що оборонні споруди значною мірою вже споруджені, а подекуди їх ще будують. За його словами, були складнощі, однак є результат, який можна побачити.
  • Водночас він наголосив, що будівництво фортифікацій біля Авдіївки розпочалося ще у грудня 2023 року. Після виходу з міста будівництво лиш посилилося.
  • Також Лиховій розвіяв міф, що укріплення мають нагадувати "стіну" чи "лінії". За його словами, фортифікації – розгалужена система свіжих взводних опорних пунктів на другому оборонному рубежі, на які в разі потреби відійдуть піхотні частини. Їх створюють відповідно до рельєфу, складок місцевості, доріг, водних перешкод.