ФСБ здобула доступ до персональної інформації користувачів соцмереж

2 серпня 2014, 15:59
Читать новость на русском

Пароль вже не є способом ідентифікації особи – Російська Федерація знищила систему захисту від несанкціонованого доступу.

В дію вступили кілька законів, які зобов'язують інтернет-компанії і провайдерів без рішення суду надавати особисту інформацію, паролі та логіни з соцмереж співробітникам Федеральної служби безпеки.

Відкривши сторінку в соцмережі, IP-адресу якої зареєстровано в Російській Федерації, під ковпаком ФСБ виявляється не тільки росіянин, але і громадянин будь-якої іншої держави. Інтернет компанії зобов'язали закупити обладнання, яке передається у володіння державі, розповідає програміст. Перебуватиме воно в ФСБ або Роскомнагляді, і при необхідності розкриватиме всі особисті дані, включаючи паролі.

Раніше таку інформацію компанії були зобов'язані надавати тільки за рішенням суду. Коли мова йшла про людину, підозрювану у вчиненні злочину. Тепер, завдяки цьому обладнанню, компанія може навіть не знати, кого саме моніторять спецслужби. Ці закони порушують фундаментальні права людини – на особисте життя, таємницю листування і свободу слова. СБУ закликає українців видалятися з російських соцмереж, юристи ж радять подавати до суду і захищати свої права.

Якщо ж аккаунт в соцмережі необхідний, експерти радять негайно змінити паролі, і робити це якомога частіше. Причому не тільки в цій мережі, але й абсолютно у всіх, якими користується людина. Дистанційна ж сторінка, або листування зберігається в базі даних як мінімум рік, і може бути прочитана спецами. Експерти кажуть – це пряме свідчення того, що російська влада дуже боїться власного народу.

Вконтакті та Однокласники можна змінити на Фейсбук і Твіттер, замість mail.ru зареєструвати скриньку на ukr.net. Експерти закликають користуватися тими ресурсами, IP-адреси яких зареєстровані не в Росії, а в тих країнах, де права людини цінуються понад усе.