Вам не пробачать, – Данілов пригрозив ініціаторам Будапештського меморандуму

10 липня 2023, 22:42
Читать новость на русском

Ініціатори Будапештського меморандуму продовжують пропонувати Україні ідеї щодо гарантій безпеки. Проте це може завершитися для них статтею про держзраду.

Відповідну заяву в ефірі національного телемарафону зробив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Зеленський звернувся до українців напередодні початку саміту НАТО

В РНБО пригрозили ініціаторам Будапештського меморандуму

Данілов наголосив, що Україні зараз необхідно уважно спостерігати за можливим наданням гарантій безпеки за ізраїльською моделлю, що передбачає надання зброї. Це необхідно, аби "не сталося так, як з меморандумом, який готували у 1994 році".

Я хочу звернути увагу, що люди, які готували меморандум у 1994 році, вони й зараз під ногами перебувають у деяких процесах і так само пропонують нам певні речі. Дорогі друзі, ми дуже уважно відстежуємо всі ваші процеси, вам потрібно припинити займатися цією дурнею. Тому що країна вам цього не пробачить,
– заявив секретар РНБО.

За його словами, якщо такі люди й надалі пропонуватимуть Україні якусь нісенітницю, то це може закінчитися для них дуже небезпечно, адже 111 статтю про державну зраду ніхто ні для кого не скасовував.

Посадовець додав, що ці люди мають дипломатичний статус і намагаються вести переговори "за спинами українського народу".

"Лавров зустрічався в США з тими людьми, які не мають відношення зараз до політики у Вашингтоні, але мають бажання на щось впливати, з ними спілкувалися. Майте на увазі, що у нас так само є такі люди, які вдають, що вони від імені українського народу можуть щось вирішувати", – підсумував Данілов.

Що таке Будапештський меморандум

Україна, Росія, США та Велика Британія 5 грудня 1994 року підписали Будапештський меморандум, який мав забезпечити гарантії безпеки нашій державі, яка втратила статус ядерної держави, передавши всю свою ядерну зброю до Росії, де її мали б розукомплектувати в якомога коротший час.

Країни-підписанти взяли на себе обов'язок поважати незалежність, суверенітет та кордони України. Проте Кремль порушив ці обіцянки у 2014 році, коли окупував Крим і частини Донецької та Луганської областей.