Генсек ОБСЄ вважає провокацією створення Православної церкви України

24 грудня 2018, 11:21
Читать новость на русском

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер заявив, що "Україна та Росія провокують одна одну". Однією із таких "українських провокацій" він вважає створення Православної церкви України, а ще – мовні закони.

Про це повідомляє Osnabrücker Zeitung.

Читайте також: "Виникне ланцюгова реакція": в ОБСЄ пророкують загострення між Україною і РФ

Так, Гремінгер вважає, що до провокативних питань в українсько-російських взаєминах належить законодавство про мову і освіту, прагнення Української православної церкви до незалежності, проблеми окупованого Криму. Окрім того, за його словами, "важкими" темами є також незаконні вибори на Донбасі та ситуація вздовж лінії розмежування.

Знов і знов відбуваються провокації з обох сторін. Всюди ми бачимо: ситуація або в застої, або мляво розхитується,
– сказав Гремінгер.

При цьому генсек ОБСЄ зазначив, що в України та Росії "відсутня політична воля для примирення".

До слова, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, а разом з тим – майбутній очільник ОБСЄ заявив, що Україна стане основним пріоритетом організації.

Як створювали Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, сваященнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.