Укр Рус
29 березня, 17:45
3

Війна Європи і Росії: Der Spiegel оцінив, яка зі сторін сильніша

Основні тези
  • Європейські країни НАТО мають більше солдат, танків, гармат та винищувачів, ніж Росія, але слабші у РЗСВ, боєприпасах та безпілотниках.
  • Росія має перевагу у далекобійній зброї, європейські армії поступаються у бойовому досвіді.
Der Spiegel оцінив, чи здатна Європа відбитися від Росії без допомоги США Der Spiegel оцінив, чи здатна Європа відбитися від Росії без допомоги США

Дональд Трамп неодноразово погрожував вивести США з НАТО. Це породило питання, чи зможуть європейські сили Альянсу самостійно дати відсіч у разі ймовірного нападу Росії.

Видання Der Spiegel зіставило потужності Кремля і Брюсселя, передає 24 Канал.

Дивіться також Росія може бути готовою до війни проти НАТО до 2030 року, – розвідка Німеччини

Хто сильніший: Європа без США чи Росія

Ймовірно, за кількістю солдатів Росія матиме перевагу над країнами Європи.

Наразі вйська країн-членів НАТО налічують понад 2 мільйони солдатів, у Росії – лише 1,1 мільйона діючих військовослужбовців.

Втім, австрійський військовий експерт Густав Грессель припускає, що у Росії насправді може бути більше людей у війську. Також фахівець вважає, що у разі війни між Альянсем і Росією Туреччина може відмовитися від участі у ній і військової допомоги через свою близькість до Москви. Це значно вплине на потенціал європейських сил, адже Анкара надає майже чверть солдатів, понад третину бойових танків і майже 18 відсотків артилерії.

Зверніть увагу! Військовий експерт Олег Катков оцінив, чи здатна Європа витримати наступ Росії.

Der Spiegel порівняв потенціал НАТО без США та Росії за окремими видами озброєння:

Танки: Європейці мають понад 6700 бойових танків, а Путін може задіяти всього 2900.

Артилерія. Європейські країни НАТО мають у своєму розпорядженні понад 15 400 гармат, тоді як Кремль – 6090. Технічно європейські САУ перевершують російські. Зокрема, йдеться про французьку гаубицю Caesar і німецьку Panzerhaubitze 2000.

Втім, за кількістю РЗСВ Росія значно випереджає НАТО без США, якщо також не рахувати і Туреччину. Європейці поступаються противникові і за кількістю і обсягами виробництва боєприпасів.

ППО: Європа сьогодні немає спільного захисного щита проти ракет і дронів. Втім, є ініціатива European Sky Shield, запропонована Берліном у 2022 році. Вона передбачає участь 23 країн які спільно купуватимуть і використовуватимуть системи ППО. 

Далекобійна зброя: Тут має перевагу Росія. Наразі в Європі лише Велика Британія і Франція мають зброю дальнього радіусу дії, оснащену ядерними боєголовками і здатну стріляти з підводних човнів.

Авіація. У Європи – понад 2 300 винищувачів, тоді як у Росії їх менше – 1400. Європейські літаки вже зараз кращі за російські аналоги. Наразі F-35 є у шести європейських ВПС.

Дрони: Тут лідерство за росіянами. Європейці мають хороші технології безпілотників, однак виробляють їх значно менше, ніж окупанти. Багато західних систем занадто дорогі і не розраховані на масове виробництво.

Експерти зазначають, що рівень боєготовності нинішньої Європи низький. Переважна частина європейських армій не мають бойового досвіду. І в цьому поступаються Росії, яка вже третій рік веде інтенсивні бойові дії в Україні.