Геращенко каже, що нові закони не надають Донбасу особливого статусу

17 вересня 2014, 17:16
Читать новость на русском

За словами уповноваженого Президента України з врегулювання ситуації на Сході Ірини Геращенко, закон про особливий порядок у Донецькій і Луганській областях не передбачає надання Донбасу особливого статусу.

Про це вона сказала на брифінгу 17 вересня, повідомляє прес-служба Президента.

"Районам, які поки що знаходяться під контролем бойовиків, українська влада надає спеціальні можливості місцевого самоврядування для того, щоб вирішити конфлікт у невоєнний спосіб", зазначила Геращенко.

За її словами, одним з положень цього документу є децентралізація влади.

Депутат підкреслила, що закон передбачає поступове повернення територій Донбасу під контроль української влади і повне відновлення суверенітету на цих територіях. Дія Закону 3 роки.

"Україна буде в першу чергу відновлювати інфраструктуру тих районів, які сьогодні повернуті силами АТО під контроль української влади", наголосила Геращенко.

Вона повідомила, що наприкінці жовтня – на початку листопада у Києві відбудеться донорська конференція, під час якої обговорюватиметься питання фінансування відновлення інфраструктури Донбасу і це також є частиною Мирного плану Президента Порошенка.

Також уповноважений наголосила, що місцеві вибори на Донбасі, які заплановані на 7 грудня, мають відбутися під моніторингом місії ОБСЄ.

Разом з тим, нардеп зазначила, що одним із перших законів, які ухвалить Верховна Рада восьмого скликання, стане закон про децентралізацію влади, внесений на розгляд Парламенту Президентом України.

"Цей закон запропонує Україні європейську модель посилення місцевого самоврядування, надання більших прав всім місцевим громадам", сказала вона.

"Тому мирні переговори, політичний діалог, посилення дипломатичного фронту, при цьому використання часу перемир'я для посилення боєздатності нашої армії – це єдиний можливий шлях в такій ситуації", додала Геращенко.

Депутат також поінформувала , що у call-центрі СБУ зареєстровано понад 2400 полонених та зниклих безвісти. Приблизно 1000 громадян за весь цей час вдалося звільнити з полону.