Головні новини 21 серпня: відставка Холодницького, перша пресконференція Тихановської

22 серпня 2020, 09:02
Читать новость на русском

Назара Холодницького звільнили з посади голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Світлана Тихановська дала першу пресконференцію. Білоруський рубль різко обвалився. У Чернівцях протестують проти посилення карантину. Такими були головні новини п'ятниці, 21 серпня.

Найважливіші новини України та світу за п'ятницю, 21 серпня:

Відставка Назара Холодницького

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький 21 серпня написав заяву про відставку. Генпрокурорка Ірина Венедіктова розглянула заяву та звільнила Холодницького.

Важливо Біографія Назара Холодницького: "акваріумна прослушка", скандали з підкупом і війна зі Ситником

Холодницький свій крок пояснює тиском з боку держави на антикорупційні органи. Крім того, він вважає, що Генпрокуратура та Офіс генпрокурора намагаються підпорядкувати і НАБУ, і САП, аби здійснювати контроль за їхньою діяльністю.

Ексочільник САП підкреслив, що за 30 років незалежності України не вдалось вибудувати ефективні інституції. Натомість вдалось вибудувати тотальну систему корупції та використання влади та повноважень в інтересах вузького кола осіб.

Після звільнення Холодницького антикорупційний орган очолив Максим Грищук. Щоправда, він лише виконує обов'язки очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Цікаво На Холодницького не було тиску, але у нього були погані стосунки з Венедіктовою, – Чумак

Перша пресконференція Тихановської

Колишня кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська дала свою першу пресконференцію. Опозиціонерка виступила із власною заявою та відповіла на деякі питання від журналістів. Політикиня дуже обережно підбирала слова та відмовлялася говорити на незручні для неї теми.

Головне з виступу Світлани Тихановської

  • Тихановська сказала, що брала участь у виборах президента Білорусі замість свого чоловіка. Втім, під час кампанії відчула неймовірну підтримку білоруського народу. Саме це дало їй поштовх боротися далі.
  • Політикиня наголосила, що любить свою країну та повернеться туди тоді, коли відчує безпеку.
  • Вона закликала усі країни світу поважати суверенітет Республіки Білорусь.
  • Ситуацію з отруєнням Навального Тихановська коментувати відмовилася. Вона зауважила, що воліла б пізніше про це поговорити.
  • Тихановська підтвердила, що кожна людина в її країні зараз відчуває страх, втім, своєю місією вона вважає перебороти цей страх і рухатися далі. Про те, як саме погрожували їй та її сім’ї, а також, як вона опинилася у Литві, – Тихановська відмовилася говорити.
  • У Тихановської також запитали, чого вона очікує від сусідів Білорусі: Литви, Польщі, України. Мовляв, чим ще, окрім доброго слова, можуть допомогти ці країни. Так, політикиня висловила країнам подяку і знову повторила фразу про повагу до суверенітету Білорусі.

Зверніть увагу! Напередодні президентських виборів у Білорусі Світлана Тихановська вивезла своїх дітей до ЄС. Відомо, що їй погрожували в'язницею та позбавленням батьківських прав. У політиці Світлана Тихановська опинилася не за власних політичних амбіцій, а для того, щоб підтримати чоловіка.

Обвал білоруського рубля

21 серпня торги на Білоруській валютно-фондовій біржі відкрилися з різкого зростання курсів валют і обвалу білоруського рубля. Експерти прогнозують, що це лише початок падіння. Курс білоруського рубля впав нижче 2,5 щодо долара. Білоруський рубль в середньому коштує 12,5 гривень.

Яка ситуація з національною валютою в Білорусі

  • У багатьох банках євро продається вже по 3 рублі.
  • Білоруські ЗМІ повідомляють, що в Мінську біля обмінних пунктів масово почали збиратись люди. Вони скуповують долари та євро.
  • Жителі столиці Білорусі говорять, що вирішили закупитися іноземною валютою, бо "ніхто не знає, що буде далі".


Обвал рубля в Білорусі / Скриншот зі сайту Finance

Посилення карантину на Буковині

З 24 серпня у Чернівцях та Застанівському районі посилять карантин. Чернівчанам це не до вподоби і влаштували акцію протесту. Люди вимагають дозволити роботу дитячих садочків, закладів харчування, підприємствам та іншим установам.

Голова Чернівецької ОДА під час розмови з протестувальниками назвав акцію політичною. Водночас карантин не послаблять до наступного засідання державної комісії з надзвичайних ситуацій.

Тим часом у Чернівцях скасували всі святкові заходи до Дня Прапора та Дня Незалежності. Чернівчан закликали на свята заспівати державний гімн вдома та підняти прапор над своєю оселею.


Протест у Чернівцях / Фото АСС


Протестувальники вимагають не посилювати карантин / Фото АСС

Коронавірус в Україні: головне

  • За минулу добу в Україні зареєстрували 2 106 хворих на коронавірус. Відтак, станом на 21 серпня загальна кількість інфікованих громадян становить 100 643.
  • Через велику кількість госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом, МОЗ відкриває лікарні другої хвилі, які об'єднає з лікарнями першої.
  • Міністерство охорони здоров'я з 3 серпня поділило всі регіони України на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Від 24 серпня поділ України на зони оновлюється.