Причина відставки

Це Холодницький розповів в особистій розмові з ексзаступником Рябошапки, розповів сам Чумак в ефірі 24 каналу.

До теми Холодницький написав заяву про відставку з посади голови САП: Венедіктова вже його звільнила

Я з ним розмовляв сьогодні вранці й запитав у нього прямо, чи був тиск. Він сказав, що це було абсолютного його рішення,
– зазначив Чумак.

Він пояснив: річ у тому, що через 2 тижні повинен початися новий конкурс на посаду антикорупційного прокурора. Холодницький пояснив, що не хоче дивитись, як відбуватиметься конкурс, перебуваючи на посаді.

"В кожної людини своє бачення. В нього також були не найкращі стосунки з Венедіктовою. Але він сказав те, що сказав. І тут немає ні чого відняти, ні додати", – зазначив Чумак.

Але зрештою, відносини з Венедіктовою також повпливали на причину відставки.

Підсумки роботи САП

Холодницький працював у САП останні 5 років. Чумак вважає, що антикорупційні органи починають нормально працювати за 3 – 5 років, оскільки розслідування тривають довго.

Українські НАБУ і САП існували в режимі жорсткої протидії. Вона була як з боку правоохоронців, так і з політичного боку. А такі органи не можуть працювати без політичної підтримки,
– підсумував Чумак.

Але якщо цим органом керуватиме Венедіктова на час відсутності Холодницького, а потім оберуть не зовсім самостійну фігуру, тоді ми побачимо зовсім іншу ситуацію.

Відставка голови САП: що відомо

  • 21 серпня Назар Холодницький написав заяву про відставку з посади голови САП.
  • Невдовзі на підставі цього документу генпрокурор Ірина Венедіктова видала наказ щодо звільнення Холодницького.
  • Вже ексочільник САП свій крок пояснює тиском з боку держави на антикорупційні органи.
  • Крім того, він вважає, що Генпрокуратура/Офіс генпрокурора намагаються підпорядкувати і НАБУ, і САП, аби здійснювати контроль за їхньою діяльністю.
  • Також Холодницький підкреслив, що за 30 років незалежності України не вдалось вибудувати ефективні інституції, Натомість вдалось вибудувати тотальну систему корупції та використання влади та повноважень в інтересах вузького кола осіб.

Дивіться відео про причину звільнення Холодницького: