Грищук – виконувач обов’язків голови САП: що відомо

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в САП. Раніше Грищук був заступником Холодницького. Останній підписав відповідний наказ у грудні 2015 року.

До теми Холодницький написав заяву про відставку з посади голови САП: Венедіктова вже його звільнила

Цікаво, що у жовтні 2015 року Грищук подавав заявку до конкурсної комісії з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За результатами відбору, 27 листопада комісія подала генпрокурору Віктору Шокіну дві кандидатури – власне Максима Грищука та Назара Холодницького, який здобув перемогу на конкурсі. Але Шокін затвердив кандидатуру Холодницького.

"Є лише єдиний момент, який може по-цікавому розвернутися в негативну сторону – це можливість підписання підозр спецсуб'єктам. Грищук не має права їх підписувати. Як наслідок, їх підписуватиме генеральний прокурор", – зазначив експерт ГО State Watch Олександр Лємєнов.

Реакція Грищука на призначення

Сам Грищук заявив, що поки офіційного призначення не було, оскільки він зараз перебуває у відпустці. За його словами, під час телефонної розмови з колегами, пише УНІАН.

Мені ця новина прийшла несподівано. Я зателефонував до Назара Холодницького, на роботу. Але те, що я – виконувач обов'язків, то я ще не бачив наказу. Зараз відділі кадрів буду з'ясовувати,
– зауважив він.

Виконувач обов’язків голови САП додав, що невдовзі, швидше за все, його відпустка і завершиться. Імовірно, станеться це вже 21 серпня.

Коротка біографія Макима Грищука

  • У прокуратурі він – з 2008 року. Починав зі стажиста прокуратури. З травня 2012 по грудень 2015-го працював на посаді прокурора в прокуратурі Львова.
  • У серпні 2014-го його покликали на службу в армію. Воював в зоні проведення АТО в рядах 80 і 81-ї бригад, зокрема захищав Донецький аеропорт.
  • Тимчасовому голові САП – 36 років. Він є одруженим, виховує двох дітей.

Зверніть увагу Протистояння генпрокурорки та САП: чого насправді добивається Венедіктова

Що цьому передувало

  • 21 серпня Назар Холодницький написав заяву про відставку з посади голови САП.
  • Невдовзі на підставі цього документу генпрокурор Ірина Венедіктова видала наказ щодо звільнення Холодницького.
  • Вже ексочільник САП свій крок пояснює тиском з боку держави на антикорупційні органи.
  • Крім того, він вважає, що Генпрокуратура/Офіс генпрокурора намаються підпорядкувати і НАБУ, і САП, аби здійснювати контроль за їхньою діяльністю.
  • Також Холодницький підкреслив, що за 30 років незалежності України не вдалось вибудувати ефективні інституції. Натомість вдалось вибудувати тотальну систему корупції та використання влади та повноважень в інтересах вузького кола осіб.

Чому керівник САП пішов у відставку: дивіться відео