Голос Америки. Підсумки саміту НАТО

6 вересня 2014, 07:52
Читать новость на русском

В Уельсі завершився саміт НАТО. Головним його підсумком стало рішення про розміщення сил швидкого реагування альянсу на східних кордонах ЄС. Про це повідомляють журналісти "Голосу Америки".

Барак Обама позитивно, але з скептицизмом віднісся до домовленості про припинення вогню на сході України, досягнутим контактною групою в Мінську. Заява американського президента прозвучала під час виступу за результатами саміту НАТО в Уельсі.

"28 членів НАТО будуть надавати допомогу Україні у сфері безпеки. Це включає допомогу нелетальними засобами українських військових, таку як захисна броня, паливо, медична допомога військовим, а також — допомога в модернізації українських Збройних сил", — повідомив президент США.

Барак Обама заявив, що Америка і Європа завершують розробку заходів, які поглиблять і розширять санкції проти фінансового, енергетичного і оборонного секторів Росії.

Ми твердо підтримуємо зусилля президента Порошенка, спрямовані на мирне вирішення конфлікту в його країні. Оголошене сьогодні припинення вогню може наблизити цю мету, але тільки в разі, якщо його виконають,
– наголосив президент США.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель пояснила, що імплементація нових санкцій проти Російської Федерації буде залежати від наступних кроків російської влади.

Припинення вогню на сході України не є припиненням вогню лише за домовленістю, а за багатьма іншими процесами, які мають пройти опісля,
— каже канцлер Німеччини.

Вона додала, що можливо наступні санкції таки будуть введені. Однак, також є можливість уникнути запровадження цих санкцій, якщо вогонь таки буде припинено.

Необхідно перевіряти, чи припинення вогню діє. Перевіряти, чи російські війська, які є у східній Україні, відійшли. Чи є там буферна зона або щось подібне до неї,
— говорить Меркель.

Натомість, Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що для успішного втілення плану припинення вогню потрібний механізм достовірного та ефективного моніторингу.

Він закликав всі сторони, які підписалися, до виконання взятих на себе обов'язків і додав, що припинення насильства полегшить доставку гуманітарної допомоги жителям постраждалих районів.