Головна інтрига після виборів: склад нового уряду
2 грудня 2012,
18:00
Читать новость на русском
Після виборів головною інтригою залишається склад нового Кабінету Міністрів України.
Азаров і міністри написали заяви
Прем’єр-міністр Микола Азаров та очільники майже половини міністерств написали заяви про відставку. Урядовці, обрані народними депутатами, прийдуть на роботу в парламент. Однак далі Президент вирішуватиме, хто з них повернеться працювати у Кабмін.
Президент пообіцяв, що визначиться зі складом уряду після того, як Партія регіонів домовиться про створення більшості у новому парламенті.
Деякі посади в Кабміні можуть стати результатом політичних домовленостей у Верховній Раді, - кажуть експерти.
Мовляв, партії, які погодяться співпрацювати з провладною, можуть розраховувати на посади, які не є ключовими в уряді. Чинні ж міністри, на переконання експерта Ганни Малкіної, воліють працювати в парламенті.
Крім регіоналів, пройшло до Ради ще два урядовці
Окрім міністрів-регіоналів, до Верховної Ради потрапили ще два урядовці: міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога та міністр економічного розвинку і торгівлі Петро Порошенко.
"Я хочу бути максимально ефективним громадянином України. У тій іпостасі, де буду мати можливість реалізувати свої програми і свої плани. Я би не хотів зараз обговорювати конкретну посаду ", - сказав міністр економічного розвитку та торгівлі України Петро Порошенко.
"Петро Порошенко, очевидно, прийде зараз на роботу у Верховну Раду, якщо йому не запропонують якусь вищу посаду, бо міністр економіки - це не та посада, про яку мріяв Петро Олексійович. Тому він розглядає Верховну Раду як трамплін для можливо якихось більш високих посад", - переконаний політолог Костянтин Бондаренко.
Змінити міністерське крісло на депутатський мандат може і міністр юстиції Олександр Лавринович. Дехто вже бачить його спікером нового парламенту.
"Все можливо. Дякую", - прокоментував міністр юстиції України .Олександр Лавринович
Три кандидати на крісло прем'єра
У провладній партії кажуть, що на посаду прем'єра розглядаються 3 кандидатури, дві з яких називають: це очільник Нацбанку Сергій Арбузов та чинний голова уряду Микола Азаров, який протримався на посаді рекордний термін - майже 3 роки.
Його відставка означатиме складання повноважень усіма міністрами, - нагадує регіонал Володимир Олійник.
"Охочих у цей час, вибачте, порулити не так і багато. Хоча, їх може і багато - велика кількість, але чи здатні ці особи в цей час взяти на себе відповідальність і провести розумні зміни, щоб Україна із кризи вийшла більш сильнішою, ніж була до цього?", - припускає народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.
"У нас є дуже багато професійних людей і дуже багато охочих працювати в Кабміні, і, думаю, що дуже багато представників опозиції ви побачите у новому Кабінеті Міністрів після обрання нового Президента України. Поки Президент - Віктор Янукович, було б дивно обговорювати, що хтось з опозиції може потрапити в уряд", - вважає заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.
Губернатори можуть потрапити у Кабмін
На роботу в уряд можуть потрапити й губернатори, які потребують просування по службі, - кажуть у провладній партії.
З претендентів: очільники Донеччини, Чернігівщини та Дніпропетровщини.
Втім, експерт Тарас Петрів переконаний, що зміни у Кабміні різкими не будуть.
"Чому я кажу, що оці непрості рішення, які стосуються Кабміну, не будуть дуже радикальними? Тому що Президент в нинішній непростий час економічної стагнації і взагалі багатьох економічних загроз, які ідуть і в світі, хотів би залишати цю структуру, український уряд, стабільною", - вважає президент Фундації "Суспільність" Тарас Петрів.
Коли підуть старі міністри?
Після прийняття присяги народних депутатів урядовці залишатимуться на своїх посадах, до моменту, коли буде сформований новий Кабмін.
У правлячій партії переконують, що це станеться до новорічних свят, після першого засідання нового парламенту.
Експерти ж очікують, що нинішні міністри сидітимуть на двох стільцях щонайменше до середини січня.