УКР РУС
24 серпня 2016, 08:01
2

Головна проблема України за 25 років – не корупція, – експерт

Головне досягнення України у тому, що за останні два роки драматичних випробувань і проблем нашій країні вдалося зберегти незалежність, суверенітет і більшу частину території. Всі інші досягнення мають відносний характер, хоча їх чимало.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, оцінюючи досягнення і проблеми України за 25 років незалежності.

Україна, на відміну від більшості пострадянських держав, розвивається як конкурентна демократія. Країна, яка вибрала ринкову модель економіки, більш відкрита, і більш інтегрована в міжнародну спільноту. Одне з досягнень, яке недооцінюють, і тут ми даємо фору багатьом пострадянським країнам, – активне і впливове громадянське суспільство,
– переконаний політолог.

Що стосується проблем, то основними політичний експерт вважає втрату частини території, що відбулися внаслідок слабкості обороноздатності України і її окремих державних інститутів. Це найболючіша і відчутна втрата за 25 років незалежності.

"Та з точки зору настроїв, самовідчуття більшості українців, проблема не в цьому. А в тому, що абсолютна більшість населення не має гідного рівня життя, прогресу щодо підвищення соціальних стандартів", – додав Фесенко.

Наша проблема в тому, вважає він, що більшу частину цих 25 років українці витратили на дуже повільний рух. Іноді просто або стояли на місці, або були якісь відкати, відступи назад.

Українська траєкторія розвитку специфічна: крок уперед, крок у бік або назад. І такими зигзагами ми, на жаль, розвивалися, втративши значну частину часу. Тому наші результати такі скромні в порівнянні з країнами Східної Європи. Але це об'єктивно обумовлено тим, що Україна була набагато сильніше прив'язана до радянської і соціалістичної пуповини,
– зауважує експерт.

На думку політолога, не можна сказати однозначно, що і як буде далі. Ми вижили і рухаємося, однак досі дуже слабкі і немає будь-яких гарантій.

"Нам потрібно рухатися більш активно і швидко, чітко знаючи напрямок. Боротьбу за виживання і розвиток треба продовжувати. Рухатися потрібно в напрямку модернізації країни, її демократизації, створення сучасної та ефективнішої економіки. Необхідно розвиватися по шляху європейської моделі", – підкреслив Володимир Фесенко.

Читайте також: 2005 – рік, коли Європа завітала до України на Євробачення