Головні новини 10 листопада: у Вірменії поновилися протести, Зеленський поговорив з Меркель

11 листопада 2020, 08:00
Читать новость на русском

У Вірменії поновились протести, люди вимагають анулювати угоду про мир. Зеленський обговорив з Меркель нормандську зустріч та вакцину проти COVID-19. Окупанти зірвали відкриття КПВВ на Донбасі. Український прем'єр Денис Шмигаль отримав негативний тест на коронавірус. ВМС України тренувалися з кораблями НАТО у Чорному морі. Такими були головні новини 10 листопада.

Найважливіші новини України та світу за вівторок, 10 листопада:

Протести у Вірменії поновилися

До будівлі уряду у столиці Вірменії Єревані знову почали сходитись люди. Вони висловлюють своє невдоволення рішенням прем'єр-міністра Нікола Пашиняна щодо Нагірного Карабаху.

Важливо З'явився повний текст угоди щодо Нагірного Карабаху між Вірменією, Азербайджаном та Росією

Люди виступають проти угоди, адже у документі мовиться про передачу низки районів Нагірного Карабаху Азербайджану. Саме тому вірмени хочуть анулювати угоду між Вірменією, Азербайджаном та Росією.

Зауважимо, що у ніч проти 10 листопада після заяви прем'єра Вірменії Нікола Пашиняна про завершення війни в Нагірному Карабасі, в Єревані спалахнули масові акції протесту. Люди увірвалися до будівлі уряду, шукаючи прем'єр-міністра Ніколу Пашиняна. Згодом протестувальники захопили парламент.

Протести у Вірменії біля будинку уряду після заяви по Карабаху: дивіться відео

Що відомо про угоду щодо Карабаху?

Президент Росії Володимир Путін, його азербайджанський колега Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали тристоронню угоду. Згідно з документом, з 10 листопада оголошується повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Очільник вірменського уряду Пашинян заявив, що це рішення було для нього дуже важким. Документ передбачає, що у Карабах на 5 років введуть російських миротворців, Вірменія та Азербайджан залишаться на зайнятих позиціях, відбудеться обмін військовополоненими, а всі транспортні вузли у Карабасі мають розблокувати.
Більше про перебіг конфлікту між Вірменією та Азербайджаном – читайте за посиланням.

Зеленський провів телефонну розмову з Меркель

Володимир Зеленський 10 листопада провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Політики обговорювали теми "нормандської четвірки", доступ України до вакцини проти коронавірусу, а також про перебіг перемир'я на сході.

Головні тези розмови

  • Володимир Зеленський наголосив, що важливо продовжувати переговори "нормандської четвірки". Президент України заявив про важливість підтримки Німеччиною та Францією мирних ініціатив України.
  • Також Зеленський побажав Німеччини успішної боротьби з коронавірусом. Президент України звернувся до Меркель з проханням розширити доступ Україні до вакцини проти коронавірусу, яка наразі розробляється у межах міжнародного фонду COVAX.
  • Сторони домовилися про подальшу координацію зусиль для подолання наслідків пандемії. Наостанок Меркель побажала Зеленському здоров'я та якнайшвидшого одужання від COVID-19.
  • Зеленський розповів про перебіг перемир'я на сході України. Він наголосив, що це – найтриваліше перемир'я за весь період війни.

Більше про це Зеленський обговорив з Меркель нормандську зустріч та вакцину проти COVID-19

Окупанти зірвали відкриття КПВВ на Донбасі

З 10 листопада в районі проведення ООС мали відновити роботу всі контрольні пункти в'їзду – виїзду. Але проросійські бойовики зірвали відновлення роботи контрольно-пропускних пунктів в'їзду – виїзду на Донбасі. Це свідчить про ставлення Росії як до людей, так і до виконання домовленостей.

Міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков заявив, що люди чекали на відкриття КПВВ, яке мало стати синхронним з обох сторін. Однак окупанти вчергове знехтували домовленостями й не відкрили їх.

Попри це, контрольно-пропускні пункти в'їзду-виїзду на підконтрольній уряду території працюють щодня з 08:00 до 16:00.

Зверніть увагу! Раніше окупанти відмовилися поновлювати пропуск через КПВВ на Донбасі. Вони вважають, що відкриття цих пунктів пропуску з ними не узгодили.

Шмигаль здав тест на COVID-19

9 листопада на коронавірус захворів Президент України Володимир Зеленський. Слідом за ним недугу виявили й в очільника Офісу Президента Андрія Єрмака. Український прем'єр Денис Шмигаль напередодні контактував з інфікованим президентом, тому також здав тест на COVID-19. Однак прем'єр-міністр отримав негативний результат.

Що цьому передувало

  • 9 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що захворів на коронавірус.
  • Згодом стало відомими про інфікування керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, а також міністра фінансів Сергія Марченка та очільника Міноборони Андрія Тарана.
  • У Шмигаля повідомили, що в п'ятницю, 6 листопада, всі були на презентації економічного аудиту країни. Тому прем'єр має здати тест.
  • Щодо стану здоров'я очільника уряду, то пресслужба Каміну запевняла, що він працює та симптомів хвороби у нього немає.

Цікаво! За добу 9 листопада в Україні виявили ще 10 179 нових хворих на коронавірусну інфекцію. Це новий антирекорд. Загальна кількість хворих зросла до 479 197. За увесь час епідемії 214 657 пацієнтів одужали, натомість 8 756 людей померли.

Спільне тренування ВМС України та НАТО

У північно-західній частині Чорного моря 10 листопада відбулося спільне тренування Військово-Морських Сил України та кораблів НАТО. Мета тренування – налагодити взаємодію морських підрозділів відповідно до стандартів Альянсу.

Участь у тренуваннях взяли кораблі Військово-Морських Сил низки країн, зокрема Греції, Італії, Болгарії, Румунії та Туреччини. Після того, як кораблі зустрілися у запланованій точці, вони відпрацювали низку корабельних вправ.


Спільне тренування ВМС України та НАТО / Фото ВМС