Угоду підписали близько опівночі 9 листопада. Текст історичного документа оприлюднив Sputnik Вірменії.

До теми Протести проти капітуляції: у Єревані захопили будівлі уряду та парламенту, – відео 18+

Повний текст заяви щодо Карабаху

Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і Президент Російської Федерації В. В. Путін, заявили про наступне:

 • Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в зоні нагірнокарабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за московським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.
 • Агдамський район і території, утримувані Вірменською Стороною в Газахському районі Азербайджанської Республіки, повертаються Азербайджанській Стороні до 20 листопада 2020 року.
 • Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерами, 380 одиницями автомобільної та спеціальної техніки.
 • Миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації – 5 років з автоматичним продовженням на чергові 5-річні періоди, якщо жодна із Сторін не заявить за 6 місяців до закінчення терміну про свій намір припинити застосування цього положення.
 • З метою підвищення ефективності контролю за виконанням Сторонами конфлікту домовленостей розгортається миротворчий центр з контролю за припиненням вогню.
 • Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року – Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 кілометрів), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не зачіпатиме місто Шушу.

  За згодою Сторін, в найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту. Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.
 • Внутрішньо переміщені особи і біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху і прилеглі райони під контролем Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.
 • Проводиться обмін військовополоненими і іншими утримуваними особами і тілами загиблих.
 • Розблокуються все економічні і транспортні зв'язки в регіоні. Республіка Вірменія забезпечує транспортне сполучення між західними районами Азербайджанської Республіки і Нахічеванською Автономною Республікою з метою організації безперешкодного руху громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи Прикордонної служби ФСБ Росії. За згодою Сторін, буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану.

Дивіться текст угоди / Скриншоти з офіційного сайту Кремля:

Угода щодо Нагірного Карабаху: текст

Угода щодо Нагірного Карабаху: текст

Як відреагували на угоду у Вірменії

У Вірменії угоду, яку підписав Нікол Пашинян сприйняли як фактичну капітуляцію. Обурені люди захопили і потрощили будівлю уряд та парламенту. Спікера Арарата Мірзояна витягнули з автомобіля та побили. Зараз політик перебуває у лікарні.

Читайте також Російські миротворці вже вирушили в Нагірний Карабах: що відомо – відео

Що каже про угоду керівництво Вірменії ?

Глава уряду Нікол Пашинян заявив, що у нього не було іншого виходу, окрім підписання договору. На такий крок Пашинян начебто пішов після консультацій з військовими. У самому Міноборони країни та Генштабі зазначили, що вважають війну незавершеною, проте домовленостей дотримуються. Президент Вірменії Армен Саркісян взагалі дізнався про подію з преси.