Головні новини 1 травня: першотравневі демонстрації та Вірменія далі без прем'єра

2 травня 2018, 08:01
Читать новость на русском

В Україні та світі не без пригод пройшли масові заходи, присвячені Міжнародному дню праці. Лідера опозиції Вірменії Пашиняна не обрали прем'єр-міністром країни. У Росії відібрали етап Кубка світу з біатлону. Такими були головні новини в Україні та світі 1 травня.

Першотравневі демонстрації в Україні та світі: кефір, радянські прапори та водомети

В Одесі група людей із проросійськими поглядами намагалася провести ходу на честь 1 травня

Читайте також: Побиття Найєма: розшукуваний поліцією нападник вже в Баку

Спочатку люди похилого віку та пенсіонери, зібралися біля Оперного театру та провели приурочений до 1 травня мітинг. Зазначимо, що проросійські активісти, які зібралися на акцію, не один рік беруть участь у заходах, ідеологічно пов'язаних із Росією, а також були учасниками проросійських акцій у 2013-2014 роках.


У демонстрації в Одесі взяли участь переважно літні люди із проросійськими поглядами

Після мітингу активісти спробували пройти маршем до Куликова поля, проте дорогу їм перегородили проукраїнські активісти. Відтак, між сторонами виникла словесна перепалка, в результаті чого проросійські активісти відмовилися від проведення маршу.

Трохи згодом стало відомо, що поліція Одеси затримала войовничу літню жінку, учасницю першотравневого мітингу, яка напала на проукраїнського активіста. Літня фанатка "руского міра" побила чоловіком держаком від прапора.


Проросійську активістку, яка побила чоловіка держаком від прапора, затримала поліція

У Харкові учасників першотравневого маршу облили кефіром

У Харкові першотравневий мітинг не обійшовся без конфліктів. На нього вийшло близько 200 осіб. Їх охороняла поліція.

У Харкові не більше 200 осіб в оточенні поліції, вийшли на маївку. Хто такі – невідомо, але судячи з усього – комуняки в підпіллі. Вони тримали плакати: "Нехай живе 1 травня", "Тарифний геноцид", кричали: "Нацистам ганьба", після чого були облиті кефіром і розійшлися,
– мовиться у дописі в одного з користувачів Twitter.

На цей же мітинг одна з учасниць принесла з собою символіку "Харківської народної республіки". Жінка взяла з собою повітряні кульки у кольорах "ХНР".

Варто наголосити, що перед початком мітингу його учасників попередили про відповідальність за використання комуністичної символіки. Поліція порекомендувала не використовувати червоні прапори.

У Києві під час мітингу вимагали мінімальну зарплату у розмірі 10 тисяч гривень

У центрі Києва 1 травня активісти профспілок та представники соціалістичних партій проводили першотравневу демонстрацію за права робітників та підвищення соціальних гарантій. У мітингу взяли участь декілька тисяч людей. Зазначимо, що учасники демонстрації — Федерація профспілок України, Соціалістична партія України, Соціал-демократична партія (СДП), Робоча партія України, Партія зелених України, Національна конфедерація профспілок України, Об’єднання пенсіонерів МВС і ЗСУ "Силовик" та інші.

Читайте також: У Миколаєві прорвало каналізацію: затоплені вулиці, люди барикадуються мішками з піском

Активісти несли плакати "За мінімальну заробітну плату у 10 тисяч гривень", "За мінімальну пенсію у 5 тисяч гривень", "Проти зростання цін і тарифів" і "Дайте роботу 1 мільйону безробітних".

У столиці мітинг обійшовся без сутичок.

В анексованому Криму на першотравневий парад вийшли... комсомольці

У Сімферополі відбувся першотравневий марш, в якому взяли участь більше 25 тисяч осіб, серед яких – кримські чиновники, депутати, керівництво міста, члени профспілок та працівники різних організацій. Активісти пройшли по центральному проспекту Кірова від площі Леніна до Совєтської із прапорами Росії й анексованого Криму, вигукуючи першотравневі гасла Радянського періоду.


У Криму на демонстрації було багато радянської символіки

У Севастополі також відбувся величезний першотравневий мітинг, який був розбитий на кілька колон. Найчисельнішою була колона комуністів – з піонерами і комсомольцями. Перед демонстрацією з гучномовців міста транслювали радянські і російські патріотичні пісні. Демонстранти тримали в руках плакати з написами: "Путін, ми з тобою", "Працюємо для процвітання Росії", "Годі плакати, організовуйтесь", "Врятуйте тварин", "Флоту – бойову готовність, цивільному персоналу – гідну зарплату".

У Парижі під час демонстрації поліція застосувала водомети, а у Стамбулі затримали понад півсотні людей

У Парижі поліція застосувала водомети та перцевий газ проти мітингувальників-анархістів, які вийшли на першотравневу демонстрацію. Демонстранти, які прикривали свої обличчя капюшонами та масками, били вітрини магазинів та кидали коктейлі Молотова.

Читайте також: США закликали Путіна вивести війська зі ще однієї європейської країни

Французька влада заявила, що близько 1200 осіб, одягнених у чорне та з масками на головах, увірвались на заплановану демонстрацію профспілок. Вони потрощили вікна декількох підприємств, а також підпалили транспортний засіб.


У Парижі демонстранти жбурляли каміння у вітрини та кидали коктейлі Молотова

Мітингувальники співали антифашистських пісень, розмахували радянськими та антиурядовими прапорами і кидали вибухові пристрої на вулицях. Деякі навіть починали будувати барикади.

Протестувальники проти чинної влади у Туреччині вийшли 1 травня на демонстрації у Стамбулі. Понад 26 тисяч поліцейських перекрили столицю Туреччини через них. У розпорядженні правоохоронців було три гелікоптери, 67 бронетранспортерів та 85 водометів. Близько півсотні людей затримали.

Нагадаємо, у Туреччині влада перекрила площу Таксім у Стамбулі, аби не дозволити профспілкам провести там свій мітинг. 1 травня 1977 року під час сутичок на мітингу там загинуло 37 людей , а наприкінці травня 2013 року площа стала центром масових демонстрацій проти свавілля поліцейських. Це запустило хвилю протестів по всій Туреччині, які припинилися лише через місяць. Нині турецька влада робить все, аби уникати будь-яких нагадувань про ті події.

Читайте також: Посол пояснив, як отримання Україною "Джавелінів" вплине на агресію Кремля

У Росії відібрали Етап Кубка Світу з біатлону

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) опублікував попередній календар Кубка світу і Кубка IBU сезону-2018/2019. У списку відсутні російські етапи змагань.

На сайті союзу вказані 9 країн, які приймуть світові біатлонні першості: Словенія, Австрія, Чехія, Німеччина, Італія, Канада, США, Швеція і Норвегія. Проте, Росії у цьому списку немає. Водночас відзначається, що розклад і країни, що прийматимуть змагання, можуть змінитися.

Зазначимо, що у сезоні-2017/2018 на території Росії пройшли два етапи Кубка IBU (Уват і Ханти-Мансійськ) та один етап Кубка світу (Тюмень). На останній не поїхали національні команди США, Чехії та України через гучні допінгові скандали зі сторони Росії.

Пашиняна не обрали прем'єр-міністром Вірменії

Кандидатуру Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра Вірменії не було підтримано. Голосів для його обрання не вистачило. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів Національних зборів (парламенту Вірменії), проти — 55. Для того аби Пашинян став прем'єр-міністром країни потрібно було 53 голоси.

Відтак Національні збори Вірменії зберуться для повторного голосування 8 травня.

У зв'язку з цим, Пашинян закликав своїх прихильників з ранку в середу, 2 травня, оголосити страйк і заблокувати всі дороги.

Завтра з 8:15 блокуються всі автодороги, оголошується тотальний страйк, блокується аеропорт, залізниця, всі міждержавні, внутрішньореспубліканські дороги. Наш рух не може не завершитися перемогою. Від завтра починаються тотальні дії громадянської непокори. Наша вимога – визнати перемогу народу і обрати прем'єром кандидата народу,
– заявив Пашинян на багатотисячному мітингу в Єревані.

Також він зазначив, що правляча Республіканська партія сподівалася, що після їх рішення проголосувати проти кандидатури прем'єра, в країні розпочнуться сутички.

Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. До проведення дострокових парламентських виборів у Вірменії лідер опозиції та протестів у Єревані Нікол Пашинян хоче очолити тимчасовий уряд. Його кандидатура на посаду прем'єр-міністра Вірменії була єдиною.