За часів Радянського Союзу свято перетворили на ще один привід для пропаганди. Людей примусово виганяли на демонстрації, де розповідали про неминучу перемогу комунізму. Після розвалу СРСР перше травня статус свято не втратило. Утім, більшість українців сприймають цей день просто як вихідний.

Читайте також: Чому Європа та весь світ відзначають 1 травня

У Швейцарії, Нідерландах, Великій Британії, Монголії та Саудівській Аравії не відзначають День праці. А от у Франції, Бельгії і Німеччині профспілки використовують 1 травня для проведення своїх акцій, аби нагадати роботодавцям про необхідність підтримувати гідні умови праці та гарантувати адекватне грошове відшкодування робітникам.

Напередодні свята в Брюсселі запевнили, що роблять все необхідне для того, щоби в ЄС не порушували права робітників.

У нас є пропозиції, які дозволять зробити більш передбачуваними та прозорими умови праці, гарантувати всім робітникам і підприємцям доступ до відповідного соціального захисту,
– зазначила єврокомісар з питань зайнятості Маріанн Тіссен.

А от у Канаді і США День праці відзначають у перший понеділок вересня на відміну від Європи, де його започаткували в пам’ять про демонстрації робітників у Чикаго. Протести американських робітників почалися 1 травня 1886 року, тоді 500 тисяч громадян вимагали скорочення робочого дня. Через чотири дні невідомі кинули у натовп бомбу, внаслідок чого загинуло семеро людей. Час від часу американські та канадські профспілки використовують цю історичну подію як нагоду для того, аби провести свої акції.


У США відзначають День праці

У Монреалі 28 квітня відбувся мітинг робітників місцевих заводів. Вони вимагали від роботодавців покращити безпеку праці. У 2017 році в місті на робочих місцях загинуло 218 осіб. Представники профспілок стверджують, що це дуже високий показник.


День праці у Франції

А от у Туреччині влада перекрила площу Таксім у Стамбулі, аби не дозволити профспілкам провести там свій мітинг. 1 травня 1977 року під час сутичок на мітингу там загинуло 37 людей , а наприкінці травня 2013 року площа стала центром масових демонстрацій проти свавілля поліцейських. Це запустило хвилю протестів по всій Туреччині, які припинилися лише через місяць. Нині турецька влада робить все, аби уникати будь-яких нагадувань про ті події.

Здебільшого 1 травня для працівників з різних куточків світу – це ще одна чудова нагода, щоб перепочити.