Головні новини 12 вересня: Нові санкції Трампа, на що піде транш від МВФ і чи подорожчає газ
Президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти іноземних громадян та компаній, які втручаються в американські вибори. 6 вересня в Україну прибули представники місії МВФ, від висновків яких залежить, чи нададуть Україні черговий транш. Такими були головні новини середи, 12 вересня, в Україні і світі.
Трамп ввів у дію санкції за втручання у вибори
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп затвердив указ про введення санкцій проти іноземних громадян та компаній, яких звинувачують у втручанні в американські вибори.
Читайте також: Путін і російські фінансові ринки самі вказують, які санкції проти РФ найефективніші, – експерт
Раніше 12 вересня з'явилась інформація, що президент США планує підписати відповідний указ. Зокрема, про це писало авторитетне американське видання The Wall Street Journal.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон повідомив, що указ буде опублікований найближчим часом.
Він уточнив, що документ не містить назв конкретних країн, але нагадав, що в спробах втручання у вибори підозрювали не лише Росію, але й Китай та КНДР.
Водночас Болтон наголосив, що рішення про запровадження відповідних санкцій прийматиме Держдеп та Мінфін США.
Нагадаємо, 21 серпня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання, а 27 серпня набрав чинності ще один пакет санкцій США проти Росії.
Що таке "іноземне втручання" у вибори в США?Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016.
Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента США, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом впродовж 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.
Новий транш від МВФ
Чергова місія МВФ 6 вересня прибула до Україні. До 19 вересня представники Фонду обговорять із українською стороною економічну політику і приймуть рішення про надання чи не надання чергової фінансової допомоги нашій державі.
Остаточного рішення про виділення Україні чергового траншу МВФ ще не ухвалено, проте в Національному банку України вже знають, на що підуть ці гроші.
Читайте також: Доленосні дні для України, – швейцарське видання про візит місії МВФ у Київ
Він наголосив, що в НБУ все ж сподіваються на позитивне рішення від Міжнародного валютного фонду, але "складне рішення" щодо ціни на газ для населення, за його інформацією, буде прийнято.
Прем’єр-міністр каже, що складне рішення щодо ціни на газ буде прийнято. Нині тривають складні переговори з МВФ, і я сподіваюся, що найближчим часом рішення ухвалять, тому що всі інші умови МВФ ми вже виконали,
– запевнив представник Нацбанку.
Василь Фурман пояснив, що черговий транш піде на поповнення золотовалютного резерву регулятора.
За його словами, виділення Україні чергового траншу МВФ дасть "зелене світло" для міжнародних інвесторів.
"Співпраця з МВФ вказує на те, що Україна рухається в правильному напрямку", – зазначив фахівець.
У НБУ наголошують, що транш МВФ – це завжди "великий плюс для стабільності й інфляційних очікувань" в Україні.
Раніше в Нацбанку розповіли, що розраховують на отримання нового траншу від МВФ у розмірі 2 мільярди доларів вже до кінця осені.
Що вимагає МВФ від України?Головною умовою отримання нового траншу від МВФ – є підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Ще однією важливою умовою отримання траншу було створення Антикорупційного суду. Яку Україна формально виконала.
Газ для населення точно подорожчає, – заява міністра енергетики
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик підтвердив, що ціна на газ для населення в Україні зросте. Оскільки це є вимогою для отримання наступного траншу МВФ.
Читайте також: Чи позбавлять Ляшка недоторканності: думка експерта
Водночас остаточних цифр, на скільки зростуть ціни на газ для українців, Насалик назвати не зміг.
Прем'єр вже озвучив, що ми не можемо вести неконструктивні розмови з Міжнародним валютним фондом. Тому, буде підвищення, але я не можу сказати, на скільки. Я не веду переговорів по ціні на газ. Це зобов'язання покладено на Міністерство фінансів,
– цитує главу Мінерго "УНІАН".
На початку вересня в Україну прибули експерти місії МВФ, за висновками яких буде вирішено, чи отримає Україна наступний транш від Фонду у розмірі 2 мільярдів доларів.
Скільки відсотків українських заробітчан хоче залишитися у Польщі
Понад 22% українських трудових мігрантів у Польщі хотіли б переїхати до цієї країни на постійне проживання, і понад 13% не хотіли б назавжди залишатися в Польщі.
Про це свідчать дані дослідження "Українці на польському ринку праці: досвід, проблеми та перспективи", проведеному на замовлення польського агентства працевлаштування іноземців EWL СА.
Згідно з результатами, 26,3% опитаних трудових мігрантів з України готові були б залишитися в Польщі на кілька років, 22,1% респондентів хотіли б переїхати до Польщі на ПМЖ, 13,7% не хотіли б постійно жити у цій країні, а 37,9% не змогли відповісти.
Водночас кожен другий респондент планує працювати в Польщі від 3 до 6 місяців, третина українців мають намір працювати до 3 місяців, 11,7% – від півроку до року і лише 5,4% планують працювати в Польщі понад рік.
64% опитаних заявили, що працюють у Польщі за робочою візою, 26,8% – за біометричним паспортом, 4,6% – мають посвідку на проживання.
Серед трудових мігрантів 63,6% становлять чоловіки і лише 36,4% жінки.
Більше половини (57%) українців виїжджають до Польщі на заробітки від 18 до 35 років, 26,2% – у віці 36-45 років, 15% – у віці 46-55 років, у віці понад 55 років – тільки 1, 8%.
Серед основних причин, чому українці виїхали на заробітки до Польщі, респонденти називали: низьку зарплату в Україні (79,6%), погану політичну та економічну ситуацію в рідній країні (19,7%), безробіття (16,9%), корупцію (14,7%), відсутність відчуття безпеки (8,3%).
Читайте також: Як повернути заробітчан в Україну: версія експерта
Незважаючи на популярність Польщі як напрямку для трудової міграції, більшість опитаних українців розглядають можливість роботи і в інших країнах, зокрема, Німеччині (27%), Чехії (21%), Італії, де хоче працювати кожен двадцятий українець.
Дослідження було проведено c 25 травня до 8 червня 2018 року методом індивідуального опитування. Участь у ньому взяли 900 респондентів від 18 років.
Нагадаємо, Україна входить у топ-10 країн-донорів мігрантів у світі. За даними Центру економічної стратегії, більше 4 млн українців (експерти кажуть майже 5) є трудовими мігрантами, тобто виїжджають працювати за кордон (тобто близько 16% працездатного населення). Одночасно за кордоном перебувають близько 2,6-2,7 млн осіб.
Згідно з опитуванням, проведеним 24 каналом, понад усе українці бояться, що розлука з рідними і особливо дітьми завдасть їм психологічної травми – так вважають 47% читачів сайту 24 каналу. Ще 43% вважають таку роботу ризикованою. І лише 10% не хочуть працювати за кордоном, оскільки там дорожче життя.