Головний напрямок – порятунок життя: які благодійні проєкти реалізовує OLX Ukraine
2022 рік став справжнім викликом як для звичайних українців, так і для бізнесу. На щастя, безліч вітчизняних компаній долучилися до глобальних гуманітарних місій. Зокрема, опираючись на реальні потреби громад та населених пунктів, команда OLX Ukraine розподілила між благодійними фондами 10 мільйонів доларів.
24 Канал з'ясував на яких напрямках першочергово фокусувалася компанія OLX, з якими благодійними фондами співпрацювала, які потреби вдалося закрити та що ще планують реалізовувати в найближчій перспективі. Про головне, розповідаємо далі.
Читайте також Чи зміг український бізнес оговтатися за понад рік війни
Безкорисливість та робота на благо громад: як українські компанії долучаються до допомоги
З початку повномасштабного вторгнення Росії, безліч вітчизняних компаній активізувалися для наближення нашої перемоги. Не стала винятком і OLX Ukraine, яка спрямувала максимум зусиль на допомогу українцям. Команда оптимізувала пошукову платформу під пріоритетні потреби населення та запустила додатковий інструмент для підтримки малого та середнього бізнесу.
Однак про головний вектор діяльності – співпрацю із низкою локальних благодійних фондів – компанія розповідає нечасто. Адже час та ресурс, який можна було кинути на просування, використовувала раціональніше – рятувала життя та працювала на покращення добробуту громад, що постраждали внаслідок російської агресії.
Благодійники спрямовували допомогу регіонам, які постраждали внаслідок вторгнення / Фото OLX
Усього OLX скоординувала розподіл 10 мільйонів доларів між благодійними фондами України, які продемонстрували найбільшу ефективність та користь. Серед них – БФ "КОЛО" та "Твоя опора". Крім того, допомогу виділили проєкту NEST, який спеціалізується на модульних будиночках для переселенців.
Співпраця OLX із благодійниками базувалася на закритті реальних запитів та реалізації пріоритетних проєктів. Як розповідають представники компанії, колаборації відбувалися з однією метою – спрямувати ресурси, туди, де їх потребували найбільше.
Саме із цієї мети народився потужний гуманітарний фонд, в рамках якого щоденно триває робота за такими напрямками:
- закупівля медичного обладнання для лікарень;
- придбання спеціального медичного обладнання, зокрема для пришвидшення загоєння ран (VAC), а також кровомобілю і мобільного медичного центру;
- допомога із науково-технічним забезпеченням інституту протезування;
- закупівля обладнання для ДСНС;
- монтаж тимчасових модульних будинків NEST.
Реалізовані проєкти із цього списку довели, що компанія впоралася з цільовим розподілом коштів. Насамперед через те, що закуплені апарати, мобільні медичні центри та інженерна техніка для рятувальників стали важливою складовою допомоги людям, які постраждали внаслідок російської агресії в Україні.
Співпраця OLX із благодійниками базувалася на реалізації пріоритетних проєктів / Фото OLX
Медичне обладнання – один із пріоритетних напрямків
В умовах війни потреба в якісній медицині різко зростає. Водночас змінюється і специфіка напрямку. Звичайний транспорт не здатен забезпечити безпечну евакуацію, лікарні прифронтових та тилових міст переповнені пораненими, які потребують специфічного лікування, а сам інструментарій для втручань часто дефіцитний, як правило, – через вартість.
Це добре розуміють благодійні фонди, які спеціалізуються на закритті медичних потреб. Вони наголошують, що зараз заклади здоров’я потребують усього: від розхідників до ліжок, не говорячи про хірургічне обладнання.
Враховуючи це, група OLX вирішила спрямувати значну частину бюджету саме на допомогу медичній сфері. Для попереднього узгодження переліку необхідного обладнання та лікарень, які першочергово потребують підтримки, компанія звернулася до медиків. Як наслідок – вдалося сфокусуватися на 15 медзакладах у 10 областях, які щомісяця надають медичну допомогу більш ніж 12 000 тисячам осіб. Зокрема, критично необхідне обладнання передали у:
- Кіровоградську дитячу лікарню (місто Кропивницький);
- Дніпровську обласну дитячу клінічну лікарню;
- Боярку (дитяча лікарня);
- Новомосковську центральну міську лікарню;
- Хмельницький міський перинатальний центр;
- Запорізьку обласну клінічну дитячу лікарню;
- Київський міський Центр серця;
- Білоцерківську міську дитячу лікарню;
- Прилуцьку центральну міську лікарню;
- Львівську міську дитячу клінічну лікарню;
- Криворізький протитуберкульозний диспансер;
- Черкаську обласну лікарню;
- Вінницьку клінічну лікарню;
- Хмельницьку лікарню;
- Кременчуцьку центральну районну лікарню.
Насамперед ми доставили те обладнання, яке рятує життя людей: реанімаційне, кардіологічне, апарати вентиляції легенів та інші інструменти, які були вкрай необхідні з початку війни,
– розповідають представники OLX.
Йдеться про:
- операційні столи,
- кардіо-системи,
- апарати ШВЛ,
- анестезіологічні системи,
- ультразвукові системи,
- реанімаційні ліжка та інше.
Група OLX вирішила спрямувати значну частину бюджету саме на допомогу медичній сфері / Фото OLX
Нашою метою було поставити обладнання по всій території України, і ми цього досягли. Завдяки нашій пожертві 12 180 000* пацієнтів матимуть доступ до якісної медичної допомоги,
– зазначають в OLX.
Спеціалізоване обладнання: VAC, кровомобіль, мобільний медичний центр
Окрім базової медицини та обладнання, OLX вирішив допомогти із пошуком, закупівлею та передачею спеціального медичного обладнання. Для цього компанія співпрацює із фондом "КОЛО". Минулого року у партнерстві вдалося придбати 142 VAC-апарати та розхідники на 6 місяців у лікарні по всій країні. Усього в планах забезпечити обладнанням та комплектом витратних матеріалів 400 закладів здоров’я.
Як розповідають лікарі, що сьогодні практикують VAC-терапію, це обладнання не лише у 2 – 3 рази прискорює загоєння важких ран, але й допомагає уникнути ампутації. Апарат створює негативний тиск у рані, за рахунок якого збільшується притік крові до зони уражень, а тканини починають стягуватись. Це дає змогу швидше "закрити" рани та підготувати їх, наприклад, до пересаджування шкіри або інших етапів лікування. Сьогодні вакуумну терапію використовують при відкритих переломах та обширних дефектах мʼяких тканин, аби зберегти кінцівку.
VAC-апарати у 2 – 3 рази прискорюють загоєння важких ран та допомагають уникнути ампутації / Фото OLX
Цікаво, що до 2022 року VAC-терапію застосовували не більше як кілька разів на рік. Зараз же без неї не обійтися, адже українці масово зазнають серйозних ушкоджень.
Схожа ситуація із кровомобілями – машинами, в яких встановлено обладнання для постачання крові пораненим.
Річ у тім, що втрата крові – одна з найпоширеніших причин смерті під час бойових дій. Однак зупинка кровотечі, компенсація крововтрат та переливання крові потребують значних ресурсів. Останні, особливо час, необхідний на транспортування пораненого в госпіталь, не завжди є в запасі. Саме тому медики потребують авто, оснащених спецобладнанням, що дозволяє перевозити кров, суворо дотримуючись температурних режимів – 2 – 6 °C для еритроцитної маси, та – 40°C – для плазми.
Щоб таких авто стало більше, OLX підтримав проєкт "Кров до пацієнта", що дозволяє рятувати життя при складних травмах і великих крововтратах. На сьогодні, компанія профінансувала закупівлю 30 автомобілів швидкої допомоги з реанімаційним обладнанням.
Для допомоги цивільному населенню, компанія OLX посприяла облаштуванню мобільного амбулаторію – медичного центру, що діє на територіях з пошкодженою медичною інфраструктурою (у Київській, Чернігівській, Харківській, Житомирській та Херсонській областях).
Завдяки нашому мобільному медичному центру, пацієнти отримали більш ніж 1 100 консультацій лікарів в тих регіонах Київської, Чернігівської, Харківської, Житомирської та Херсонської областей, де наразі немає доступу до лікарень через війну,
– розповідають в OLX.
Та додають: навіть після перемоги, потреба в медицині, мобільних лікарнях та специфічному обладнанні нікуди не зникне. Враховуючи, що значна територія України замінована, після завершення війни ще кілька років доведеться працювати зі складними травмами.
Обладнання для ДСНС
Тема порятунку людських життів прослідковується у кожному благодійному проєкті OLX. Наприклад, долучившись до допомоги підрозділам Головного управління ДСНС України, компанія потурбувалася про ще ефективнішу та безпечнішу ліквідацію наслідків ракетних обстрілів.
Волонтери із благодійного фонду "КОЛО" за підтримки OLX оплатили рятувальникам "швидку" / Фото OLX
Щоб особовий склад міг оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, ліквідовувати пожежі, при цьому евакуюючи людей із верхніх поверхів, їх забезпечили платформами Rosenbauer Hydraulic platform MAN B55 з висотою підйому 55 метрів, тягачем MAN TGS 28 500 ACC та TELESCOPIC TRAILER 2021. Окрім іншого, ця техніка сприяє розбору завалів та ліквідації наслідків артилерійських обстрілів.
А щоб убезпечити працівників ДСНС від травм, волонтери із благодійного фонду "КОЛО" за підтримки OLX, оплатили рятувальникам "швидку" з наборами інструментів для спинення крові, фіксування кісток та дефібрилятором.
Наразі компанія продовжує дотримуватися обраного вектора діяльності та закриває базові потреби українців. Адже допомога лікарям, військовим, рятувальникам, населеним пунктам з їхніми мешканцями та переселенцям стала важливим проявом позиції OLX, яка таким чином робить свій внесок у найголовніше для кожного українця – Перемогу.
*сума, заснована на даних, отриманих від лікарень