ГПУ підозрює "Правий сектор" у вбивствах силовиків під час Євромайдану
Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про тимчасовий доступ до документів одного з операторів мобільного зв'язку щодо телефонних дзвінків членів організації Правий сектор в період з 18 до 20 лютого 2014 року.
Про це повідомляється в ухвалі суду, яку було опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.
У документі зазначається, що Генпрокуратура розслідує вбивство 13 співробітників Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ і бійців спецпідрозділу "Беркут" у період з 18 до 20 лютого 2014 року.
Під час проведення розслідування у зазначеному кримінальному провадженні, встановлено, що в період з 18.02.2014 до 20.02.2014 під час масових акцій протесту на вулиці Інститутській, Грушевського, Хрещатик у місті Києві невстановленими особами вчинено умисні вбивства та замахи на умисне вбивство двох і більше осіб, зокрема вбивства військовослужбовців внутрішніх військ МВС України та співробітників підрозділу міліції спеціального призначення "Беркут" МВС України ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 та ОСОБА_14. На предмет причетності до вчинення вказаних злочинів перевіряються особи із числа членів організації "Правий сектор", які у період акцій протесту та після їх закінчення займали 6-й поверх готелю "Дніпро", звідки їх було виселено у січні 2015 року,
– йдеться в ухвалі.
Зауважимо, що під час огляду готелю було вилучено документи ПС, зокрема, аркуші паперу з прізвищами активістів, а також номери мобільних телефонів осіб, які тут проживали.
Відтак, суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації про дзвінки з указаних номерів телефонів.
Також на предмет причетності до вбивств правоохоронців перевіряють членів партії "Братство".
Крім того, ГПУ перевіряє причетність водія автомобіля Honda, в багажнику якої був виявлений карабін Norinco CQ-A, до вбивства правоохоронців у центрі Києва.
Цей автомобіль було 18 лютого 2014 року заблоковано активістами на вулиці Інститутській, але після втручання депутата Верховної Ради Сергія Пашинського було звільнено.
Суд ще й дав доступ слідчим до телефонних з'єднань водія автомобіля, передають "Українські новини".
Читайте також: Горбатюк повідомив, скільки правоохоронців загинуло на Майдані