Техніка із німецькою якістю і точністю: як новітня розробка допомагає ЗСУ
Україна вже має у своєму арсеналі найновітнішу техніку. І це дає нам чимало можливостей і переваг. Зокрема, техніка компанії Dynamit Nobel Defence суттєво посилює ЗСУ.
У спецпроєкті "Зброя перемоги" 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає про можливості техніки, яку Україна отримує в рамках допомоги від інших країн.
Читайте також Точна та універсальна система: як американські дрони зможуть посилити ЗСУ
А щоб збільшувати арсенал ЗСУ, Козацька Рада пропонує доєднатись до благодійної акції "За перемогу задонать!". Для участі в проєкті потрібно обрати улюблений напій бренду та зареєструвати код з акцизної марки на сайті. Після цього ви автоматично станете учасником акції, а Козацька Рада передасть до фонду "Повернись живим" донат у розмірі 10 гривень.Наразі українці зібрали понад 2 мільйони гривень. Благодійна акція від бренду Козацька Рада триватиме до кінця 2022 року. Поки ж кількість донатів щодня збільшується, розповідаємо про зброю, яка вже є в арсеналі ЗСУ. Зокрема, Matador RGW-90 – ручний багатоцільовий одноразовий гранатомет, призначений для ведення бою на ближніх дистанціях. Це дуже серйозна і смертельна зброя від німецького виробника, захисту проти якої не має жоден сучасний танк у світі.
Створення гранатомета Matador RGW-90
Перед розробниками гранатомета Matador RGW-90 стояло доволі непросте завдання: вони мали створити озброєння, здатне не лише трощити танки, а й знищувати ворожі укріплення. Тому над цією зброєю працювала не одна компанія. І далеко не один рік.
Попри те, що головними розробниками вважаються німецькі інженери з корпорації Dynamit Nobel Defence, свій вклад зробили ще фахівці з Сингапура та Ізраїля. Спільно вони змогли представити універсальний, потужний і нереально точний гранатомет Matador. З нього можна працювати в будь-яку погоду, в будь-який час доби і практично з будь-якої позиції.
Бронебійність та боєприпаси Matador RGW-90
Кумулятивна бойова частина дозволяє пробивати до 500 мм катаної гомогенної броні. Але це далеко не всі "фішки" цього гранатомета. Одна з особливостей – режим HESH, завдяки якому оператор може знищувати ворога, який ховається в укритті.
Як працює гранатомет Matador RGW-90? Фугасна та осколкова дія боєприпасу підривається, коли є контакт із перешкодою. Вона руйнується, створюючи ударну хвилю та вторинні уламки.
Загалом є два режими стрільби. Обираючи HEAT, кумулятивний снаряд буде трощити бронетехніку, а HESH дозволить знищувати укріплені позиції.
Matador RGW-90 – надзвичайно потужний і точний гранатомет / Фото Dynamit Nobel Defence
Однак багато залежить від самого боєприпасу. Їх є кілька видів:
- Tandem – тандемний снаряд, здатний пробивати броню в 700 міліметрів на відстані в понад пів кілометра.
- LRMP – осколковий протипіхотний снаряд, споряджений вольфрамовими кульками з площею ураження 45 на 30 метрів.
- ASM – боєприпас, здатний утворити у залізобетонній стіні отвір, достатній для того, щоб крізь нього пройшла людина.
Оператор сам може обирати снаряди до гранатомета, залежно від цілі / Фото Dynamit Nobel Defence
Оператор Matador RGW-90 може обрати снаряд, враховуючи те, що потрібно знищити і які завдання стоять перед військовим.
Цікаво Словацька техніка суттєво посилює ЗСУ: які її переваги та можливості
Особливості використання гранатомета
Конструкція та особливості Matador дозволяють використовувати його навіть у закритих приміщеннях. Сама граната оснащена розкладним хвостовим оперенням і вилітає з пускового тубуса невеликим зарядом. Передній поршень викидає гранату вперед, а от задній – скидає противагу у вигляді пластикових кульок.
На що здатен Matador RGW-90: дивіться відео
Єдина небезпечна зона – це 2 метри позаду від стрільця. Тож перед пострілом військовому потрібно переконатися, що позаду нікого немає. Інакше – побратим може отримати суттєві опіки. Це прості правила безпеки, якими користуються під час поводження з такою зброєю.
Читайте також Комплекс, що став легендою: як британсько-шведська розробка допомагає ЗСУ
Сам гранатомет одноразовий: вистрілив і забув. Його легко транспортувати і використовувати.
Matador RGW-90 легко транспортувати / Фото Dynamit Nobel Defence
Завдяки простоті використання та потужності на полі цей гранатомет має шалену популярність. Matador стоїть на озброєнні найпотужніших армій світу: Великої Британії, Ізраїля, Бельгії, Сингапура і, звісно, самої Німеччини. Також гранатомет від Dynamit Nobel Defence є в арсеналі України.
Ефективна робоча дальність зброї = 500 метрів. Однак за наявності спеціальних прицілів цю відстань можна збільшити більш ніж удвічі. Наприклад, у Бундесвері використовують Dynahawk – це приціл з лазерним далекоміром, гіроскопом та балістичним обчислювачем, який може вносити поправки під час стрільби по рухомих та маневрених цілях. Обладнати Matador відповідним прицілом чи будь-яким іншим можна в залежності від специфіки фронту та умов, у яких виконуються завдання.
В жилах українців тече козацька кров. Тому жодному окупанту не до снаги завоювати нашу землю. Відчуйте дух історії разом із мужнім брендом Козацька Рада, який є втіленням величі козацького духу, що бере початок з 1492 року.