Гробниця Нефертарі - яскрава подорож у світ мистецтва древніх єгиптян

4 березня 2011, 10:34

Сьогодні Луксор - гамірне місто з населенням у 150 тисяч осіб. З давніх-давен це місто було центром туризму.

Мандрівники з Древнього Риму та Греції приїздили сюди, щоб поглянути на чудові піраміди та пам’ятки давнини. Ріка Ніл приводила туристів до місцевості, яка відома у цілому світі, як найбільший музей просто неба. Наше диво розташоване саме в Луксорі - духовній столиці Стародавнього Єгипту.

Її називали однією з найкрасивіших жінок в історії. Вона - дружина могутнього єгипетського фараона Рамзеса ІІ. Цариця Нефертарі зображена на цих руїнах. Неперевершена різьба. Однак обличчя цариці дуже пошкоджене. Аби довідатись, як саме виглядала Нефертарі, ми відвідаємо її гробницю.

Похована дружина Рамзеса ІІ у Долині цариць. Ім’я Нефертарі у перекладі з древньоєгипетської означає “прекрасна”. І навіть через три тисячі років її краса вражає та надихає.

Гробниця Нефертарі закрита для відвідувачів. Усередині на стінах збережені чи не найкращі малюнки, створені древньоєгипетською цивілізацією. Настінні картини розповідають про потойбічну мандрівку Нефертарі та її переродження. Супроводжує царицю бог Гор, якого зображали із головою сокола.

Чудові кольори виглядають так, ніби їх щойно намалювали. Зображені на стінах портрети намальовані за древньою традицією - у профіль. Нижче намальований Анубіс - бог-шакал, якого вважали захисником.
Аби потрапити у потойбіччя Нефертарі, потрібно пройти повз зловісних охоронців. А тут богиня Ісіда пропонує цариці символ вічного життя - Анк. Нефертарі переродилась і потрапила до раю. Над її головою - мільйони зірок та безмежний космос. Гробниця Нефертарі - яскрава подорож у світ мистецтва та вірувань древніх єгиптян.