Російські хакери атакують критиків Кремля у всьому світі
- Хакери, пов'язані з російською розвідкою, атакують критиків Кремля по всьому світу за допомогою фішингових електронних листів.
- За даними зі звіту Access Now та Citizen Lab, атаки спрямовані на російських активістів у вигнанні, аналітичні центри, політиків, науковців та медіа.
- Дослідники вказують на хакерські організації Cold River та Coldwastrel, яких пов'язують із ФСБ, як можливих виконавців атак.
- Росія заперечувала звинувачення у хакерських атаках, але деякі з жертв перебували в Росії, що може свідчити про спроби отримати доступ до їх контактних мереж.
Джерело:
ReutersХакери, діяльність яких пов'язують із російською розвідкою, атакують критиків Кремля по всьому світу. Роблять вони це за допомогою фішингових електронних листів.
Це стало відомо зі звіту організацій у сфері кібербезпеки Access Now та Citizen Lab. За словами дослідників, фішингова компанія є частиною широкомасштабної шпигунської операції в Інтернеті.
Дивіться також "Інтернет-апокаліпсис": цифрова інфраструктура Росії після кіберудару ГУР "лежить" третій день
Кого атакували російські хакери
Цікавим є те, що це відбувається у той момент, коли США ретельно стежать за комп’ютерними мережами, щоб запобігти кібератакам проти президентських виборів 2024 року.
За даними зі звіту, електронні пошти почали зламувати приблизно у 2022 році. Атаки були спрямовані на відомих російських активістів у вигнанні, аналітичних центрів США та політиків, науковців, співробітників некомерційних організацій США та ЄС, а також медіа.
Водночас дослідники зауважили, що деякі з жертв перебували у Росії, вони додали, що їх могли спеціально відібрати, щоб спробувати отримати доступ до ширших мереж контактів.
У Citizen Lab заявили, що за атаками може стояти відома хакерська організація Cold River, яку пов'язують із ФСБ. Також, ймовірно, атаки завдавала організація Coldwastrel, яка також допомагає російській розвідці.
Раніше Росія заперечувала звинувачення у хакерських атаках під час минулих інцидентів, пов’язаних із Cold River. Дослідники зауважили, що однією з жертв хакерської атаки став колишній посол США в Україні.