Росія перебуває під кібератакою від ранку 23 липня. Джерела 24 Каналу у ГУР розповіли, що на третю добу до переліку цілей додалися нові банки, платіжні сервіси, соцмережі, месенджери та розважальні ресурси.
Дивіться також Атакували союзників України: в Іспанії затримали проросійських хакерів
У Росії називають кіберудар ГУР "інтернет-апокаліпсисом"
У ГУР повідомили, що наразі під ударом перебувають найбільші російські банки, зокрема, "Альфа банк", "СберБанк", "Райффайзен Банк", "ВТБ Банк", "РСХБ Банк", "Росбанк", "Газпромбанк", "Т-Банк" та "іБанк". Наступного дня до них додалися "Промсвязьбанк" і "Почта Банк", а також російський інтернет-сервіс "Авіто".
На третій день атаки, 25 липня, під ударом опинилася російська соцмережа VK, месенджер Discord, система швидких платежів "СБП", Національна система платіжних карт "НСПК" та ресурс кіно-відео перегляду Lampa.
Окремі фінансові установи, зокрема "Альфа Банк", спершу заперечували, що збій повʼязаний із зовнішнім втручанням. Однак решта банків, зокрема й ВТБ визнали, що намагаються впоратися з "масштабною DDOS-атакою, спланованою з-за кордону" та подолати її наслідки,
– кажуть джерела в ГУР.
При цьому онлайн-сервіси фінустанов Росії не працюють зовсім або працюють нестабільно та з помилками, а тому їхні клієнти по всій країні не можуть зайти в особисті кабінети, здійснити оплату послуг, сплатити за користування громадським транспортом і здійснити будь-які інші фінансові операції.
"Ситуацію ускладнює і нестабільна робота інтернет-провайдерів, зокрема "Білайну", "Мегафону", МТС, "Теле2" та "Ростелекому" – їх також атакували українські кіберфахівці", – додали у ГУР.
У російських ЗМІ пишуть, що хакери "сканують інфраструктуру жертв, знаходять вразливі місця та після цього завдають удару". Також вони називають ці атаки "інтернет-апокаліпсисом" і визнають, що ще не стикалися з такими потужними кіберударами.
Росія страждає від українського кіберудару / Скриншоти надало ГУР