Хімвикид в Армянську: у ґрунті на Херсонщині виявили помітне перевищення сульфатів
У Херсонській області у пробах, узятих у ґрунті біля свердловини із питною водою, виявили підвищений вміст сульфатів.
Про це з посиланням на Державну екологічну інспекцію України в Херсонській області передають "Крим. Реалії".
Читайте також: Дітям Армянська погано: жителі отруєного міста б’ють на сполох у соцмережах
Зазначається, що 31 серпня 2018 року фахівці взяли проби ґрунту в рамках постійного моніторингового спостереження за впливом підприємства "Кримський титан" на стан грунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Першокостянтинівкої сільської ради Чаплинського району, а також біля пунктів пропуску "Чаплинка" і "Каланчак".
Результати аналізів із взятої проби показали, що біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску "Каланчак" вміст сульфатів у грунті перевищено порівняно з минулими роками.
Порівняно з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтинівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3), де також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3),
– зазначили в інспекції.
Відео коментаря начальника Херсонського обласного гідрометцентру Юрія Кіріяка
Чим небезпечні сульфати? Основний вплив сульфати чинять на шлунок людини, гальмуючи його секреторну діяльність, негативно впливають на функції системи травлення. Мінералізація негативно впливає також на вагітність, на плід і новонароджених, збільшує ймовірність гінекологічних захворювань. Якщо у воді перевищена норма вмісту сульфатів її не можна не тільки пити, а й використовувати як технічну воду.