"Вето Мілановича": Хорватія не хоче допомагати ЄС у підготовці українських військових

17 грудня 2022, 00:07
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

У парламенті Хорватії відбулося голосування за участь країни у місії Євросоюзу з підготовки українських військових. Голосів депутатів виявилося недостатньо для ухвалення потрібного рішення.

97 депутатів хорватського парламенту виступили за участь у програмі з підготовки українських воїнів. Однак голосів виявилося недостатньо через проросійського президента Зорана Мілановича.

Зверніть увагу Армія Росії, доньки Кадирова, партії Держдуми й Лепс: деталі нового пакету санкцій Євросоюзу

До чого тут Міланович

Напередодні президент Хорватії Зоран Міланович, відомий своєю проросійською позицією, як головнокомандувач хорватських військ виступив проти участі країни в програмі Євросоюзу, бо вважає, що не потрібно втягувати Загреб у війну Росії проти України ще більше. 

Відповідно до хорватського законодавства, вето президента може подолати парламент, якщо "за" виступлять дві третини депутатів. У Хорватському парламенті – 151 депутат. Для того, аби схвалити рішення, проти якого виступає президент, потрібні щонайменше 100 голосів. На голосуванні були присутніми тільки 107 депутатів, 10 з яких виступили проти. 

Зокрема проти виступила хорватська опозиція, аргументуючи це своїм небажанням втручатися у конфлікт влади Хорватії. Річ у тім, що прем'єр-міністр Андрій Пленкович рішуче підтримує Україну, через що у нього виникають конфлікти з проросійським президентом. Зокрема й голосування в парламенті ініціював прем'єр-міністр.

Зверніть увагу! ЄС ініціював нову тренувальну місію Європейського союзу для військових Збройних Сил України. Мандат місії спочатку триватиме 2 роки, а фінансовий орієнтир загальних витрат на цей період становитиме 106,7 мільйона євро. Програма забезпечуватиме координацію з двосторонніми заходами членів ЄС та буде відкритою для участі третіх країн. Зокрема, у Хорватії могли б проходити навчання до 100 українських військових у сфері тактичної медицини, створення оборонних укріплень, встановлення мінних загороджень та розмінування.