Хорватія поділилася з Україною досвідом звільнення окупованих територій
Україна може вивчати успішний досвід Хорватії щодо вирішення збройного конфлікту в країні та реінтеграції непідконтрольних територій, але цей досвід неможливо повністю повторити в українських умовах, оскільки вони відмінні від хорватських.
Про це йшлося на круглому столі "Хорватський досвід мирної реінтеграції непідконтрольних територій", повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Реінтеграція Донбасу: як цьому посприяє безвіз?
Україна має повну підтримку з боку Хорватії в питаннях обміну досвідом у врегулюванні конфлікту на Донбасі,
– говорить міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
Він зазначив, що цим питанням займається особисто прем'єр-міністр Хорватії, який проявляє багато ініціатив щодо України, в тому числі з обміну успішним досвідом вирішення конфліктів.
Представники Хорватії наголошують, що умови в яких перебувала Хорватія під час конфлікту та Україна зараз, насправді мають більше відмінностей, ніж подібності, але обидві країни обрали шлях мирного врегулювання стосовно регіонів, прилеглих до кордону з агресором, і мають міжнародну підтримку своєї позиції.
Ми говоримо про хорватський досвід. Ми не можемо визначати, що може бути використано в Україні, а що ні. Наприклад, ми 13 разів вели переговори зі Слободаном Мілошевичем. Ми ніколи не поступалися, але мали отримати його розуміння ситуації аби приймати стратегічні рішення. Тут ми пропонуємо свій досвід і знання, а як це використовувати – вже ваше рішення,
– зазначає екс-міністр юстиції Республіки Хорватія та політичний координатор мирної реінтеграції територій Республіки Хорватія у 90-х роках XX століття Весна Шкаре-Ожболт.
Водночас, за словами посла Республіки Хорватія в Україні Томіслава Відошевича, обмін досвідом може стосуватися не лише питань врегулювання конфліктів.
Загалом, протягом дводенного візиту до України учасники хорватської делегації провели три тематичних семінари для представників центральних органів державної влади та громадських організацій, участь в яких взяли близько 100 осіб з метою обміну досвідом у питаннях мирної реінтеграції територій та забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, 19 червня перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що робоча група щодо доопрацювання законопроекту про деокупацію та реінтеграцію Донбасу розпочала роботу над проектом.