Гаджет-шпигун: фахівці виявили кухонний пристрій, який слухає розмови та "зливає" дані
Людина у сучасному світі оточена гаджетами, які значно спрощують життя. Проте, "маленькі помічники" насправді можуть виявитися шпигунами, й, ба більше, "зливатимуть" дані про користувачів.
Так, фахівці дійшли висновку, що незамінний на сучасній кухні гаджет – аерогриль – є шпигуном. Про це пише повідомляє 24 Канал з посиланням на The Daily Mail.
Дивіться також Очікування – реальність: як насправді відбувається прибирання з роботом-пилососом
Аерогрилі шпигують за своїми користувачами
Аерогриль, мультипіч чи аерофритюрниця – назва одного гаджета, який став незамінним помічником на багатьох кухнях. Їх обожнюють і голлівудські зірки, адже техніка готує їжу без використання олії та буквально є альтернативою звичної фритюрниці.
Проте, нові дослідження можуть змусити вас повернутися до звичної духовки. Так, захисники прав споживачів дізналися, що деякі аерогрилі шпигують за власними користувачами.
Так, експерти дослідили роботу 3 різних аерогрилів від різних виробників і дізналися, що гаджет прослуховував усі розмови користувачів.
Наше дослідження показує, як розумні виробники техніки й фірми, з якими вони працюють, наразі можуть збирати дані у споживачів, і це часто робиться з невеликою або нульовою прозорістю,
– сказав Гаррі Роуз, редактор журналу Which?, який проводив дослідження.
Крім того, на дослідження також вплинули й численні скарги у мережі, що аерогрилі могли неочікувано спалахнути. Така ситуація сталася, наприклад, минулого року у Манчестері, коли на кухні 52-річної Ребеки Сім з невідомих причин загорівся аерогриль.
Відтак, для аналізу Which? оцінив 3 фритюрниці за 6 категоріями: згода, прозорість, безпека даних, мінімізація даних, трекери та видалення даних. Під час дослідження виявилося, що усі 3 аерогрилі знали точне місце розташування своїх клієнтів і хотіли отримати дозвіл на запис аудіо. Одна з моделей була зв'язана з телефоном, інша – хотіла знати стать та дату народження користувача під час створення облікового запису.
Згодом виявилося, що аерогрилі надсилали усі особисті дані своїх користувачів на сервери у Китаї, хоча виробник переконував у повній конфіденційності. Втім, коли захисники прав споживачів звернулися до виробників, то ті почали заявляти, що нібито дотримуються конфіденційності, а інша компанія – просто проігнорувала запит.