5 причин, чому фарба на стінах відшаровується, і як це виправити
Фарба, що відшаровується від стін, виглядає неестетично. Однак ще гірше те, що без фарби, яка захищає поверхню, матеріал стіни, що лежить під нею, також може бути пошкоджений.
Як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, луски, бульбашки, павукоподібні тріщини та дірки на поверхні фарби – усе це ознаки того, що щось не так. Якими можуть бути причини негараздів та як їх виправити, розповідаємо далі.
До теми Можна встигнути за один день: 3 легкі проєкти для фарбування вдома
Волога і вогкість
Наявність вологи призводить до пошкодження фарби. Просочування води, витоки, висока вологість або конденсат можуть спричинити відшарування. Коли рідина проникає всередину стіни, зчеплення між фарбою та поверхнею може послабитися, що й створює проблеми.
Щоб протистояти такій ситуації, важливо швидко зреагувати. Зупиніть витік або проникнення води до стіни. Використовуйте осушувач, щоб переконатися, що вся вода в матеріалі стін повністю висохла, а потім повторно пофарбуйте поверхню.
Крім того, завжди використовуйте вологостійкі фарби в місцях з високою вологістю, таких як ванні кімнати, підвали та пральні.
Неправильна підготовка поверхні до фарбування
Фарба погано прилипає до нерівних, не заґрунтованих або брудних поверхонь. Нанесення фарби на такі поверхні призведе до появи бульбашок і лущення.
Вирішення ж цього нюансу завжди полягає в належній підготовці поверхні. Візьміть вологу губку або ганчірку, щоб протерти стіни та видалити залишки бруду. Використовуйте мило, щоб видалити жир або інші олійні забруднення. Також дайте ділянці повністю висохнути перед нанесенням ґрунтовки або першого шару фарби.
Якщо ж фарба вже відшаровується або має інші пошкодження, доведеться прибрати її, злегка відшліфувати ділянку, щоб створити рівну основу перед нанесенням ґрунтовки, а потім знову пофарбувати.
Неякісна фарба
Неякісна та дешева фарба часто є тоншою, вимагає більшої кількості шарів та погано прилипає до поверхні. Таким чином, вона має менший термін служби й обов’язково почне відшаровуватися швидше, ніж очікувалося.
Крім того, різні поверхні вимагають різних типів фарби. Наприклад, оскільки дерев’яні поверхні багаті натуральними оліями, вони можуть перешкоджати належному зчепленню фарби. Для них краще обрати акрилову або латексну фарбу. Інакше відшарування не уникнути.
Загалом же, щоб уникнути негараздів саме через стан фарби, варто обирати високоякісні продукти, рекомендовані для конкретного типу поверхні та умов навколишнього середовища. Так, фарбу для внутрішніх робіт не слід використовувати, наприклад, на вулиці.
Мало часу для висихання
Висихання – це важливий крок у процесі фарбування. Поспішаючи виконати роботу, ви можете нанести новий шар фарби поверх того, який ще не висох. Це може призвести до відшарування, бульбашок або тріщин після висихання.
Найкраще тут чекати принаймні 24 години, перш ніж наносити шар фарби на ґрунтовку, а також перевіряти, щоб один шар встигав висохнути перед тим, як наносити наступний. Часовий проміжок у цьому випадку залежатиме від типу фарби та вентиляції в приміщенні.