Як зробити будинок тихішим: поради для недорогої звукоізоляції
Немає нічого гіршого, ніж намагатися провести спокійну ніч вдома, усвідомлюючи, що чуєте кожен звук з вулиці чи від сусідів.
Як пише 24 Канал з посиланням на House Digest, за допомогою простих методів звукоізоляції ви можете зробити свій простір більш комфортним, не витрачаючи багато грошей. Як зменшити шум у домі без великих змін, розповідаємо далі.
До теми Як утеплити горище взимку: найкращі способи
Визначте джерело шуму
Першим кроком є виявлення джерела шуму. Це може бути непростим завданням, але важливо зрозуміти, які зони вашого будинку потребують покращення звукоізоляції. Особливу увагу зверніть на стіни, які межують із сусідами, або кімнати, що виходять на жваву вулицю. Навіть такі незначні деталі, як незакріплена електрична розетка, можуть бути джерелом проникнення звуку. Ретельно огляньте свій будинок, перш ніж розпочинати зміни.
Перестановка меблів
Звукоізоляція не завжди вимагає радикальних змін. Інколи достатньо просто змінити розташування меблів. Перемістіть громіздкі предмети, як-от книжкові шафи, комоди або дивани до зон, де проникає найбільше шуму. Такі меблі допомагають зменшити вібрації та поглинають звук, створюючи бар'єр між вашим простором і зовнішнім середовищем.
Усунення щілин та тріщин
Малі щілини й тріщини в будинку можуть стати основними шляхами проникнення шуму. Наприклад, звуки можуть проникати через простір під дверима. У такому випадку використання ущільнювача для дверей може допомогти. Для додаткового захисту дверні рами можна обробити акустичним герметиком. Це рішення не лише зменшує шум, але й допомагає утримувати тепло взимку.
Також варто звернути увагу на електричні розетки та вимикачі світла, особливо якщо вони розташовані на спільних стінах. Нанесіть акустичний герметик на краї розеток, щоб блокувати звук.
Робота зі спільними стінами та дверима
Якщо перестановка меблів та усунення щілин не дають бажаного результату, можна використати додаткові засоби для звукоізоляції. Наприклад, тканини або декоративні килими, які висять на стінах, можуть допомогти поглинути шум. Якщо це не відповідає вашому стилю, розгляньте спеціальні звукоізоляційні панелі, які доступні в різних кольорах і дизайнах.
Водночас врахуйте, що двері можуть теж пропускати багато шуму. Якщо заміна дверей не є варіантом, спробуйте повісити щільну тканину на задню частину. Для кращого ефекту використовуйте звукоізоляційні панелі. У поєднанні з ущільнювачами під дверима ці заходи допоможуть створити більш спокійний простір.