Прикордонні дайвери: чим займаються та навіщо в Україні ця професія
Існують люди, для яких зимове занурення під воду – не забаганка, а обов'язок. В Одесі та у Маріуполі відбулися навчання прикордонних дайверів, які показали, що крижаної води ці водолази не бояться.
Джерело: "Кордон.UA" на 24 каналі
Підводне занурення – один з елементів бойової підготовки бійців відділів спеціальних дій Морської охорони. Занурюватись у воду доводиться навіть тоді, коли надворі мороз.
У попередньому випуску Тонни підробленої кальянної продукції: в Запорізькій області викрили підпільний цех
Водолази запевняють, що якісне спорядження від іноземних партнерів добре утримує тепло. "Все інше – залежить лише від тебе самого та від товариша поряд", – наголошують вони.
Почуваю себе добре, бо я впевнений в побратимах, які мене страхують та які перебувають на палубі судна,
– зазначив інспектор прикордонної служби Микола Гришин.
Навіщо працюють прикордонні дайвери
► Спектр завдань прикордонної служби доволі широкий. Наприклад, контрабандисти нерідко прикріплюють товар до борту судна чи викидають просто у море. Без бойових плавців знайти заборонені товари було б неможливим.
► Також бувають випадки, що судна захоплюють диверсанти, знешкодити їх необхідно швидко і непомітно. З таким завданням можуть впоратись також лише професіонали.
► Корабельно-катерний склад Морохорони деколи потребує підводного огляду, аби вчасно виявити і усунути проблему. Більшість одиниць морської техніки вже не нові.
Професійний прикордонний водолаз Микола Гришин / Скриншот з відео
Результати роботи прикордонників-дайверів
До обов'язки прикордонника належить виконання різних завдань. Зокрема, допомога постраждалим від стихійного лиха. "Це може трапитись будь-коли", – розповідають професійні водолази.
Водолази занурюються у воду, покриту льодом та снігом / Скриншот з відео
Також у своїй професії вони часто стикаються з намотаними на гвинти браконьєрськими сітками, що унеможливлюють рух судна. Прикордонні дайвери щороку знаходять у водоймах нелегальні трубопроводи та інші знаряддя контрабанди, тому вартісні костюми та сучасні ґаджети – не для престижу, а для вдалого результату роботи.
Також у випуску:
- Нікотин визнано однією з найбільш небезпечних отрут у світі. Тютюновий дим містить близько 4 тисяч хімічних сполук. 70 з них – провокують рак навіть при пасивному курінні. За оцінками експертів, щороку у світі реалізується понад 480 мільярдів штук нелегальних сигарет.
Мешканця Євросоюзу затримали нещодавно в аеропорту "Бориспіль" з банкою томатної пасти, куди він заховав наркотики. Контрабандист намагався провезти 500 грамів кокаїну вартістю 2 мільйони гривень.
В Україні існують декілька населених пунктів, де кордон проходить по вулиці. Наприклад, у селі Міловому на Луганщині. По той бік паркану – вже російське Черткове. У селі Рижівка на Сумщині одна хата побудована одночасно і в Росії, і в Україні.