Джерело: "Кордон. UA" на 24 каналі

Масштаби нелегальної оборудки вражають. Детальніше про це – читайте далі.

Читайте також Собачий ніс – знає: у Кінологічному навчальному центрі похвалились здобутками вихованців

Один сеанс кальяну дорівнює 5 пачкам сигарет

Експерти підрахували, щодня близько 90 мільйонів людей по всьому світу курять кальян. Палити його стало модним трендом. Власники спеціалізованих закладів переконують, ароматна суміш абсолютно безпечна.

Проте, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, курці кальянів перебувають в зоні ризику отримати ті захворювання, що й поціновувачі тютюну.

Безпліддя, онкологія, серцево-судинні та інші захворювання – чи не надто висока ціна за кілька хвилин задоволення?

Хоча для більшості поціновувачів питання ризику – не на першому місці. У багатьох країнах його курять під час вечірок чи навіть ділових зустрічей.

Прикордонники викрили нелегальне виробництво продукції для кальянів

Неабияк шкодять здоров'ю споживачів і виробники контрафакту. Тому що вони займаються виробництвом кальянів підпільно. Величезний цех з такою продукцією викрили нещодавно прикордонники Бердянського загону разом із митниками.

Підробку люди виготовляли з сумнівної сировини та ароматизаторів невідомого походження. Як з'ясувалося, жодних документів, які б підтверджували якість та безпечність сумішей, підприємливі ділки не мали.


Підпільний цех з виробництва сумішей для кальянів / Фото ДПСУ

Половину товару розповсюдили по кіосках Запоріжжя, решту – продали через мобільні додатки. Відтак не заплатили ніяких податків.

Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 2,5 тонни нелегального товару. Його вартість разом із обладнанням сягає 16 мільйонів гривень.


Підробки виготовляли за допомогою спеціального обладнання / Фото ДПСУ


Під час обшуків було вилучено 2,5 тонни нелегального товару / Фото ДПСУ

Також у випуску:

  • Одразу ж після інавгурації президент США Джо Байден підписав декілька указів. Серед них – зупинка будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Журналісти з'ясували, чому споруді, яка коштувала американцям мільярди доларів, загрожує консервація і навіть демонтаж.
  • На одному з пунктів пропуску українські прикордонники затримали подружжя, у багажі якого були чоботи, утеплені пакетиками з невідомою речовиною. За попереднім аналізом, це був сильнодійний препарат метадон.