Хто із близького оточення Ляшка стоїть за відкриттям бурштинових проектів на Житомирщині
Видобуток бурштину – дуже вигідна справа. Саме тому кількість охочих мати сонячний камінь не зменшується попри відповідальність перед законом. Якщо рядові копачі знаходять спосіб домовитись з правоохоронцями, то що вже говорити про впливових політиків. Останні прибирають до рук бурштинові родовища не маленькими ділянками, а сотнями гектарів.
В Житомирські області може розпочатись масштабний видобуток бурштину. Вигоду від цього отримають далеко не випадкові люди.
25 травня в Житомирській обласній раді розглянули питання про видобуток бурштину. У разі позитивного рішення для копачів можуть виділити понад 429 гектарів землі. Щоб отримати ласий шмат, приватна компанія ТОВ "Екотехбуд" гарантувала чималі інвестиції. Проте, згідно з угодою, громаді села Білка буде виділено всього 100 тисяч гривень. Обіцяні 5 мільйонів гривень компанія передасть із отриманих нею прибутків від підприємницької діяльності, що навряд чи станеться.
Соціальну угоду із приватним підприємством жителі села Білки погодили на загальних зборах. Проте, згідно із законодавством, таке рішення повинні вважати неправомірним, оскільки в голосуванні взяли участь всього 88 людей із 276, що у відсотковому еквіваленті не сягає 51 %.
Сільський голова впевнений. що процедура пройшла за всіма правилами. Таку позицію підтримує депутат Житомирської обласної ради від "Радикальної партії" Ілля Смичок.
Одним із засновників компанії "Екологічні технології та будівництво", що отримала право на використання бурштинових надр, є Анатолій Капустюк – 98 номер у списку "Радикальної партії" на виборах до парламенту 2014 року. Після невдалої спроби зайняти місце у Верховній Раді, Капустюк став помічником-консультантом на громадських засадах депутата Олега Ляшка.
Хто підтримав Анатолія Капустюка в привласненні бурштинових надр та як коментує Олег Ляшко незаконне землеволодіння свого підлеглого – дивіться у програмі журналістських розслідувань "Слідство. Інфо".